Yeşil Konak'ta Kobanili çocuklara eğitim veriliyor

Yeşil Konak'ta Kobanili çocuklara eğitim veriliyor
Yeşil Konak'ta Kobanili çocuklara eğitim veriliyor
MALATYA (AA) -  Suriye'deki iç savaştan kaçarak aileleriyle Malatya'ya gelen Kobanili öğrencilere, Türkçe ve Arapça eğitim veriliyor.Yeşilyurt...

MALATYA (AA) -  Suriye'deki iç savaştan kaçarak aileleriyle Malatya'ya gelen Kobanili öğrencilere, Türkçe ve Arapça eğitim veriliyor.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, küçük yaşlarda savaşın ortasında kalan, tüm umutları bitmek üzereyken Türkiye 'nin kucak açtığı Kobanili minik öğrenciler, Dilek Mahallesi'ndeki Yeşil Konak'ta alanlarında eğitimli ve donanımlı öğretmenler nezaretinde Türkçe ve Arapça eğitim görüyor.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, eğitim gören 300 öğrencinin arasına dahil edilen 25 Kobanili öğrenciye, matematik ve fen derslerinin yanı sıra Kuran-ı Kerim dersleri verdiklerini kaydetti.

Güzel bir geleceğe doğru yelken açan, geçmişi unutup geleceğe daha umutlu bakan öğrencilerin eğitimlerine büyük önem verdiklerini belirten Şahin, "Ayrıca Yeşil Konak'larımızda öğrencilerimiz için farklı etkinliklerde gerçekleştiriliyor" ifadelerini kullandı.