YEŞİLDER'den ihtiyaç sahibi çocuklara yardım

YEŞİLDER'den ihtiyaç sahibi çocuklara yardım
YEŞİLDER'den ihtiyaç sahibi çocuklara yardım
MALATYA (AA) - Yeşiltepe Eğitim Derneği (YEŞİLDER) tarafından Kurban Bayramı öncesi 3 bin ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet yardımında bulunuldu.YEŞİLDER...

MALATYA (AA) - Yeşiltepe Eğitim  Derneği (YEŞİLDER) tarafından Kurban Bayramı öncesi 3 bin ihtiyaç sahibi çocuğa kıyafet yardımında bulunuldu.

YEŞİLDER Yönetim Kurulu Başkanı Mümtaz Toy, yazılı açıklamasında, Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Sosyal Dayanışma Vakfı ve bir giyim markasının katkı verdiği sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 bin ihtiyaç sahibi çocuğa bayram sevinci yaşattıklarını belirtti.

Derneğin, çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiğini vurgulayan Toy, şunları kaydetti:

"300 ev kadınını  ve meslek eğitim imkanlarından yararlanmaları için İŞKUR'a kayıt yapmalarına öncülük ettik. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilerin yaşadığı yaklaşık 150 tespit ettik. Üniversite öğrencileri ve hayırsever firmaların katkılarıyla ilk etapta 50 evi bayram öncesi boyayarak, kullanabilir hale getirdik. Dernek olarak çok sayıda projeyi hayata geçiriyoruz. Malatya'da eğitimin çıtasını daha yükseklere çıkartmak için çalışmalara gece gündüz devam edeceğiz."