Yeşilyurt Belediyesi, birinci yılını kutladı

Yeşilyurt Belediyesi, birinci yılını kutladı
Yeşilyurt Belediyesi, birinci yılını kutladı
MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, birinci yılını kutladı. Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt Belediye hizmet...

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, birinci yılını kutladı. 

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt Belediye hizmet binası önünde düzenlenen bir yıllık değerlendirme toplantısında konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediyenin bir yıl içinde önemli mesafe aldığını ve bu süreyi dolu dolu geçirdiğini belirtti.

Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyeleri olarak, başlatılan hizmet kervanının birer parçası olduklarını ifade eden Çakır, "Yeşilyurt Belediyesinin hizmeti götüren ana unsur olan makinelerini tamamlamış olması, bahar ayıyla hizmet atağını yeniden başlatmış olmak önemlidir. Belediyelerimizin 365 gün, 7 gün 24 saat sahada, sürekli mücadele ediyor" ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da temel ilkelerinin "millete hizmet" olduğunu ifade etti.

Hizmet için gece , gündüz demeden çalışacaklarını vurgulayan Polat, "Biz milletimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Millete hizmet çerçevesinde bütün arkadaşlarımızın başımızın üstünde yeri var. Allah'a şükür bugün Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurtlu kardeşlerimizin, hemşehrilerimizin bir yıl hizmetinde olduğumuz gibi inşallah bundan sonra da aynı tempoyla hizmete devam edeceğiz" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da yaşanan tabloyla gurur duyduğunu ve gıpta etmemenin mümkün olmadığını vurguladı. 

Konuşmaların ardından, Yeşilyurt ilçe Müftüsü Mehmet Çınar'ın dualarıyla kurban kesimini gerçekleştirildi.