Yeşilyurt Belediyesinden 12 geri dönüşüm evi

Yeşilyurt Belediyesinden 12 geri dönüşüm evi
Yeşilyurt Belediyesinden 12 geri dönüşüm evi
MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, 12 geri dönüşüm evini dağıtacağını bildirdi.Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geri...

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi, 12 geri dönüşüm evini dağıtacağını bildirdi.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geri dönüşüm evlerinin sayısını arttırmak için çalışmalar başlatan belediye , bu kapsamda oluşumu tamamlan 12 geri dönüşüm evini, belirlenecek konumlara yerleştirilecek.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Yeşilyurt Belediye Başkan  Yardımcısı Muammer Zafer, daha yaşanabilir temiz, yeşil bir Yeşilyurt için çeşitli projeler başlattıklarını ifade etti.

Türkiye 'de geri dönüşüm evini ilk olarak Gazi Anadolu Lisesi karşısında açarak ambalaj atıklarının yerinde ayrıştırılmasını sağladıklarını belirten Zafer, şunları kaydetti:

"Geri dönüşüm evinde ambalaj atıkları, bayat ekmek, oyuncak, kıyafet ve kitap bölmeleri mevcuttur. Vatandaşlarımızın kullanmadıkları oyuncak, kıyafet ve kitapları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Şunu unutmamalıyız ki sizin ihtiyacınız olmayan şeyler başkalarının ihtiyacı olabilir. Bu kapsamda mart ayı içerisinde 30 geri dönüşüm evini Yeşilyurt ilçe sınırlarımızda farklı alanlara kuracağız. Yapımı tamamlanan 12 geri dönüşüm evinin de bugünden itibaren dağıtımına başladık. İnşallah, hayırlara vesile olur. Daha çevreci daha temiz bir Yeşilyurt için üzerimize düşen her görevi yapacağız."