Yeşilyurt Belediyesinden evcil hayvanlara ücretsiz bakım

Yeşilyurt Belediyesinden evcil hayvanlara ücretsiz bakım
Yeşilyurt Belediyesinden evcil hayvanlara ücretsiz bakım
MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından evcil hayvanlara ücretsiz bakım yapılıyor.Belediye Başkan Yardımcısı Meltem...

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından evcil hayvanlara ücretsiz bakım yapılıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, yaptığı açıklamada, Veteriner İşleri Müdürlüğünün sokak hayvanlarının yanı sıra evcil hayvanlara da hizmet verdiğini, vatandaşların kliniklerinde evcil hayvanların aşı ve küpeleme işlemlerini ücretsiz yaptırabileceklerini kaydetti. 

Veteriner İşleri Müdürü Abuzer Karataş ise yaklaşık 200'e kedi ve köpeğin kısırlaştırılarak, kuduz ve parazit aşıları yapıldıktan sonra küpelenip takılıp kayıt altına alındığını anlattı.

Karataş, şunları kaydetti:

" Buradaki amacımız, sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu göstermek, halkla iç içe sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlamaktır. Belediyemizin kliğine getirilen yabani hayvanlar da vardı. Kanadı kırık sanılarak getirilen puhu tümör ile karşılaştık. Tümör başarı ile alındı ve hayvan sağlığına kavuşturularak doğaya bırakıldı. Yine kliniğimize kızılşahin getirildi. Onun da tedavisi yapılıp doğaya bırakıldı."