Yeşilyurt Belediyesi'nin "Hayat Seninle Güzel" projesi

Yeşilyurt Belediyesi'nin "Hayat Seninle Güzel" projesi
Yeşilyurt Belediyesi'nin "Hayat Seninle Güzel" projesi
- Belediye Başkanı Polat, Ayfer- Fatih Ege çiftinin üçüz bebeklerini ziyaret etti

MALATYA (AA) - Yeşilyurt Belediyesi'nin " Hayat Seninle Güzel" projesi kapsamında Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ayfer-Fatih Ege çiftinin üçüz bebeklerini ziyaret etti. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat, ilçe sınırlarında yeni doğan bebeklerin ailelerine ziyaretlerini sürdürdü.

Proje kapsamında Ayfer- Fatih Ege çiftini ziyaret eden Polat, ailenin üçüzleri Mehmet Miraç, Azra Nehir ve Elif Su'yu sevdi, sağlıklı ve güzel bir gelecek temennisinde bulundu.  

Polat, burada yaptığı konuşmada, dünyaya gözlerini yeni açan üçüz bebeklerle sayının bini geçtiğini belirterek, "Yeşilyurt ilçesinde dünyaya gelen çocuklarımızı projeyi yürüten arkadaşlarımız takip ediyor, günlük periyodik olarak yeni bebeklerin ailelerini ziyaret ediyorlar" dedi.

Projeye ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Polat, "Belediye olarak kendi sınırlarımız içinde dünyaya gelen tüm bebekleri bizzat ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin farklı bir anlamı var. 'Hayat Seninle Güzel' projesindeki rakam bu bebeklerimizle bini geçti. Ben de bu ziyarette bulunmak ve üçüzlerin hediyelerini bizzat takdim etmek istedim. Ziyaretlerimiz sırasında bebekler için hazırlanmış "gözünüz aydın" hediye paketimiz var. Bebek bakımı ve annelerin eğitime yardımcı olacak kitap ile çam sakızı çoban armağanı misali, çeşitli hediyelerin olduğu bir paket armağan ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye ettiği bu kitapların mutlaka okunması lazım. Çocuklarımız sağlıklı ve güzel bir geleceğe sahip olsunlar, bu yavrularımız bizlerin geleceği, Rabbim tüm çocuklarımızı korusun ve tehlikelerden uzak tutsun" ifadelerini kullandı.

Ayfer- Fatih Ege çifti de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Polat'a teşekkür etti.