Yeşilyurt ilçesinde yol açma çalışmaları

Yeşilyurt ilçesinde yol açma çalışmaları
Yeşilyurt ilçesinde yol açma çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesinde yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt ilçesinde yol açma ve genişletme çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Dilek Mahallesi'ni Malatya merkeze bağlayan Dilek Caddesi'nde yol açma ve genişletme çalışmaları yapılıyor. Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'na bağlı Yol Etüt ve Kontrol Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalarda 7 metre genişliğindeki yolun 30 metreye genişliğine çıkarılması planlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'nın önemli ulaşım akslarından biri olan Dilek yolunun 3 kilometrelik bölümünün bahar aylarının sonunda tamamlanacağını ifade etti. 

Yolun şehir içi trafik akışına önemli katkılar sağlayacağını belirten Başkan Çakır, "Yolumuz, Malatya-Sivas karayolunun bağlantı yollarından birisi. Galericiler Sitesi, Yaş Sebze ve Meyve Hali, Mahrukatçılar Sitesi ile Nakliyatçılar Sitesi'ne Sivas yönünden gelmek isteyen vatandaşlar, şehir merkezine girmeden bu yolu daha güvenli bir şekilde kullanabilecekler. Yolumuz standartlara uygun hale geldikten sonra bölgenin gelişimine de önemli katkılar sağlayacak" ifadelerini kullandı. 

Çakır, yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında, bahçe ve arazilerini karşılıksız veren vatandaşlara teşekkür etti.