"Yeşilyurt Kitap Yurdu" projesi

"Yeşilyurt Kitap Yurdu" projesi
"Yeşilyurt Kitap Yurdu" projesi
- Yeşilyurt ilçesinde 20 yazar öğrencilerle buluşacak

MALATYA (AA) - Yeşilyurt'ta  "Yeşilyurt Kitap Yurdu Projesi" kapsamında yazarlarla öğrenciler bir araya geldi.

Proje kapsamında, yazar ve senarist Ahmet Turgut, Gevher Nesibe Sağlık Meslek Lisesi, Gündüzbey Lisesi, Tecde Anadolu Lisesi ve Yusuf Kenan Anadolu Lisesi'nde  öğrencilerle buluştu.

Kaymakamlık ve belediye  tarafından desteklenen proje kapsamında, 20 yazar, ilçede eğitim veren 50 okulda öğrencilerle bir araya gelecek.

Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje fikrinin kaymakamlık tarafından ortaya çıkarıldığını Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın da destek verdiğini söyledi. 

Projenin Yeşilyurt için önemli olduğunu belirten Babahanoğlu, "Belediye, kaymakamlık ve diğer kurumların işbirliği içerisinde olması vatandaşlar ve öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır" dedi.

Yazar ve senarist Ahmet Turgut'un ilçedeki dört okulda öğrencilerle bir araya geldiğini aktaran Babahanoğlu, "Özellikle okuma, okutma, anlama ve dinleme üzerine mükemmel bilgiler verdi. Projede yer aldığı için hemşehrimiz Ahmet Turgut'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Polat ise kentlerin sadece fiziki olarak değil, sosyal , siyasal ve kültürel açıdan da geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından başlatılan projeye belediye olarak kendilerinin de destek verdiğini aktaran Polat, "Öğrenciler açısından büyük fırsat. Öğrenciler kitaplarını okudukları yazarları kendi okullarında görecek. En büyük hazine bilgidir. Çocuklar bizim geleceğimiz, onlar için ne yapsak az gelir" ifadesini kullandı.