Yeşilyurt'ta 600 çocuk ilk kez oruç açtı

Yeşilyurt'ta 600 çocuk ilk kez oruç açtı
Yeşilyurt'ta 600 çocuk ilk kez oruç açtı
MALATYA (AA) - Yeşilyurt'ta ilk kez oruç tutan 600'e yakın çocuk, ilk iftarlarını belediyenin düzenlediği programla yaptı. Yeşilyurt Belediyesi ile...

MALATYA (AA) - Yeşilyurt'ta ilk kez oruç tutan 600'e yakın çocuk , ilk iftarlarını belediyenin düzenlediği programla yaptı. 

Yeşilyurt Belediyesi ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) Malatya Şubesi tarafından Melekbaba Mahallesi'nde düzenlenen iftar programında, ilk kez oruç tutan 600'e yakın çocuk, oruçlarını açmanın heyecanını yaşadı. 

Özgürtepe Cami'sinde Kuran-ı Kerim kursu eğitimi gören öğrencilerin seslendirdiği ilahilerle ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat, Tuzsuz Deli Bekir oyunları sahnelendi.

Yeşilyurt Belediye  Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, belediyelerinin kadınlara ve çocuklara her zaman pozitif ayrımcılık yaptığını belirterek, " Bugün hepimizi duygulandıran, etkileyen bir iftar programındayız. Hayatlarında ilk kez sahura kalkan ve oruç tutan çocuklarımızla iftar yapıyoruz" dedi. 

Özgürtepe Cami imamı Bilal Çelik de Kur'an-ı Kerim eğitimi gören çocukların ilk oruç heyecanı yaşadıklarını kaydetti.

İftara, İHH Doğu ve Güneydoğu Bölge Sorumlusu Bekir Çete, İHH Malatya Şube Sorumlusu Ömer Derin, Özgürtepe ve Merkez Cami'de Kur'an-ı Kerim eğitimi gören çocuklar ve aileleri katıldı.