Yeteneğimle Varım Projesi

Yeteneğimle Varım Projesi
Yeteneğimle Varım Projesi
- Proje kapsamında spor, müzik ve resim alanındaki birçok branşta kurs açılacak

MALATYA (AA) - Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Yeteneğimle Varım Projesi'nin  Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında destekleneceği bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kalkınma Bakanlığının destek vereceği projeler arasında yer alan Yeteneğimle Varım Projesi'ne Yazıhan Belediyesi ve Yazıhan Kültür Sanat ve Eğitim Derneği de ortak.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fethulla Taylan, proje çerçevesinde futbol, basketbol, voleybol, badminton, masa tenisi ve hentbol, gitar ve vurmalı çalgılar, resim, ebru, bakır takı ve halıcılık gibi birçok branşta kurs açılacağını belirtti.

Taylan, kurslar neticesinde sergiler, turnuvalar ve çeşitli gösteriler yapılacağını aktardı.

- Osmanlı'ya başkentlik yapmış illere gezi

Taylan, İstanbul , Bursa ve Edirne gibi Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış illere gezi düzenleyeceklerine değinerek, 45 kişinin bu geziye katılacağını kaydetti. Taylan, bunun yanı sıra 150 öğrenciyi Malatya Anadolu Kitap Fuarı'nı, üniversiteye hazırlanan 100 öğrenciyi de İnönü Üniversitesini gezdireceklerini bildirdi.

Ailelere yönelik eğitim programları düzenleyeceklerini belirten Taylan, "Madde bağımlılığına yönelik bilgilendirme faaliyetleri, okul öncesi eğitimi destekleme faaliyetleri, sinema gezileri, piknik organizasyonları gibi birçok çalışma gerçekleştirilecek ve proje 12 ay sürecek" ifadesini kullandı.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de Yeteneğimle Varım Projesi'nin birçok öğrenciye ve aileye ulaşacağına dikkat çekerek, belediye olarak böyle bir projeye ortak oldukları için mutluluk duyduklarını kaydetti.