Yüksek Hızlı Tren Projesi

Yüksek Hızlı Tren Projesi
Yüksek Hızlı Tren Projesi
- AK Parti Malatya Milletvekili Çalık: - "Malatya'ya en iyi hizmeti getirmenin mücadelesini veriyoruz, bunlardan birisi de Yüksek Hızlı Tren Projesi'dir"

MALATYA (AA) - AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sivas, Malatya, Elazığ, Diyarbakır Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin Sivas-Malatya güzergahındaki Çetinkaya-Malatya arasındaki bölümün etüt, proje ve mühendislik ihalesinin yapıldığını bildirdi.

AK Parti İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çalık, Malatya'yı kapsayan Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin Sivas-Malatya-Elazığ-Diyarbakır güzergahı içinde bulunduğunu belirterek, Sivas - Malatya yüksek hızlı tren projesinin en önemli bölümünü Çetinkaya - Malatya kesiminin oluşturduğunu kaydetti. 

Bu hattın etüt, proje ve mühendislik ihalesinin yapıldığını aktaran Çalık, en avantajlı teklif sahibi firmanın TCDD Genel Müdürlüğü tarafından davet edilerek sözleşme imzalandığını vurguladı.

Sivas - Malatya Hızlı Tren Projesinin geri kalan Sivas - Çetinkaya kesiminde ve projenin devamı olan Malatya ? Elazığ ? Diyarbakır Hızlı Tren projeleri için etüt proje ihalesine çıkılmak üzere hazırlıkların TCDD Genel Müdürlüğü tarafından sürdürüldüğünü bildiren Çalık, şunları kaydetti:

"Malatya'ya en iyi hizmeti getirmenin mücadelesini veriyoruz, bunlardan birisi de Yüksek Hızlı Tren Projesi'dir. TCDD, Cumhuriyet tarihinde kurulduğundan beri en büyük yatırım projeleri ile AK Parti döneminde tanışmıştır. Vatandaşlarımıza konforlu ve kaliteli demiryolu ulaşımı sunuyoruz. Yapılan ihaleyle Malatya ve bölgemiz için önemli bir adımı atmış bulunuyoruz. Proje şimdiden Malatya'ya ülkemize hayırlı olsun, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."