2015 Mercedes Benz Ege Kupası

2015 Mercedes Benz Ege Kupası
2015 Mercedes Benz Ege Kupası
- TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Koşar: "Bu yıl 19 ile 24 Ocak tarihlerin arasında Manisa'da düzenlenecek turnuvaya Türkiye, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Fransa, ABD ve Yunanistan U16 Milli takımları katılacak"

MANİSA (AA) -  TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, 2015 Mercedes Benz Ege Kupası'nın 8 ülkenin U16 takımının katılımıyla 19-24 Ocak tarihleri arasında Manisa'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

Koşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada bu yıl 16'ncısı düzenlenecek Mercedes Benz Ege Kupasının 19-24 Ocak tarihlerinde 7. kez Manisa'da gerçekleştirileceğini kaydetti. 

Dünya kupasına dönüştürülmesi hedeflenen organizasyonun FİFA tarafından da desteklendiğini bildiren Koşar, çeşitli ülkelerden kupaya katılım taleplerinin bulunduğunu vurguladı. 

- Maçlar 6 ilçede oynanacak

Turnuvaya daha önce katılan takımların organizasyondan memnun ayrıldıklarını vurgulayan Koşar, "Bu yıl 19 ile 24 Ocak tarihlerin arasında Manisa'da düzenlenecek turnuvaya Türkiye , Romanya, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Fransa , ABD ve Yunanistan U16 Milli takımları katılacak. Oynanacak müsabakalar okulların yarı yıl tatiline denk getirildi. Müsabakalar Manisa merkez, Salihli, Akhisar, Kula, Turgutlu, Saruhanlı ve Kırkağaç ilçelerinde oynanacak" diye konuştu.