3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
MANİSA (AA) - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Manisa ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Manisa'da Cumhuriyet...

MANİSA (AA) - 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Manisa ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. 

Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. 

Ektinlikte konuşan Yunusemre Belediyesi Engelli Meclisi Başkanı Bedriye Yıldız Pehlivan, engellilere yönelik farkındalık çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti. 

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri, engelli dernekleri, sivil toplum kuruluşları Manolya Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü yaptı.

- Demirci

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, engelli öğrencileri ziyaret etti.

Demirci Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret eden Başkan Selçuk, engelli öğrencilerin öğretmenlerinden bilgi aldı, çeşitli hediyeler verdi.

Engelli çocuklara sahip çıkılması gerektiğini belirten Başkan Selçuk, "Engelli çocuklarımızın topluma kazandırılması için verilen eğitimlerde çok önemlidir. Belediyemiz olarak engelli kardeşlerimizin de hiç kimsenin yardımını duymadan yollarımızı, parklarımızı bu noktada dizayn ediyoruz" dedi. 

- Manisa Valisi Bektaş'ın mesajı

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Bektaş, mesajında "uygar toplum" olmanın, engellilere gösterilen yakın ilgi ve sorunlarının çözümü konusunda harcanan çaba ile mümkün olduğuna işaret ederek, şu ifadelere yer verdi:

"Engelli insanların sağlıklarına kavuşmaları, eğitilmeleri, iş hayatı ve sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek kamu kurumları, yerel idare ve sivil toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Devletimizin sağladığı imkanlar yanında, eksikliklerin giderilmesi için engellilere desteğini esirgemeyen hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum."