5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, Manisa'da kutlandı

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, Manisa'da kutlandı
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, Manisa'da kutlandı
MANİSA (AA) - Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü...

MANİSA (AA) - Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutladı. 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şükran Kaya, Türk toplumunda tek bir kadının sorunundan söz etmenin mümkün olmadığını toplumun farklı kesimlerindeki kadınların yasal haklardan farklı oranlarda yararlanabildiğini savundu.

Kaya, "Kırsal kesimdeki kadın, kentli kadın ve geçiş halindeki kadın, yasal haklardan yararlanma dereceleri bakımından farklı sorunlarla karşı karşıyadır. Bu nedenle Türk kadını, eğitimde, hukukta, ailede, çalışma hayatında ve siyasette olmak üzere inceleyebiliriz. Unutmamak gerekir ki kadının toplumdaki saygınlığı, rolü ve yeri toplumsal gelişmenin bir ölçüsüdür" dedi.