7. Cumhurbaşkanı Evren'in vefatı

7. Cumhurbaşkanı Evren'in vefatı
7. Cumhurbaşkanı Evren'in vefatı
- AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ: - "Yunusemre ilçesindeki Kenan Evren Sanayi Sitesi'nin isminin en kısa zamanda değiştirilmesi gerekiyor"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Yunusemre ilçesindeki Kenan Evren Sanayi Sitesi'nin isminin en kısa zamanda değişmesi gerektiğini bildirdi.

Özdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TBMM'de 2 Mayıs-28 Kasım 2012 tarihleri arasında görev yapan "Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun da görev yapmış bir milletvekili olarak, darbecilerin isimlerinin sokak, okul ve kamuya ait yerlerden kaldırılmasını talebinde bulunduğunu kaydetti. 

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, hakkında bazı vatandaşların yanlış düşünceler içinde yer aldığını savunan Özdağ, "Kenan Evren, 'Alaşehir'e okul yaptı, şunları yaptı' gibi düşünenler var. 'Kenan Evren'in iyi adam olduğu' mantığı doğru bir mantık değildir. Cebinden mi yapmış? Devletin imkanlarıyla yaptı. Alaşehir'e belki bir şey yapmış olabilir ama Türkiye 'ye kötülük yaptı. O gün kişi başına düşen milli gelir yüzde 45 azaldı. Alaşehirlilerin de böyle değerlendirmesi gerekiyor. Kenan Evren ve arkadaşları demokrasiye ihanet ettiler" diye konuştu. 

 Kenan Evren adının Manisa merkezde Yunusemre ilçesindeki organize sanayi bölgesinde yaşatıldığını, bu durumun Manisa için bir ayıp olarak değerlendirildiğini  iddia eden Özdağ, şunları söyledi:

 "Yunusemre ilçesindeki Kenan Evren Sanayi Sitesi'nin isminin en kısa zamanda değiştirilmesi gerekiyor. Bu konuda yetkili organları duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu çok zor bir şey değil. Bu hassasiyeti, gerek valimizin gerekse, diğer organların göstereceğine inanıyorum. Çünkü bunlarla mücadele etmezsek demokrasi gelmez."