90 yaşındaki hastanın isteğini yerine getirdiler

90 yaşındaki hastanın isteğini yerine getirdiler
90 yaşındaki hastanın isteğini yerine getirdiler
- Manisa'nın Demirci ilçesinde yatağa bağlı yaşayan hastanın "anne ve babasının mezarını ziyaret etme" isteğini, evde sağlık hizmeti görevlileri gerçekleştirdi

MANİSA (AA) - Manisa'nın Demirci ilçesinde felç nedeniyle yatağa bağlı kalan 90 yaşındaki Ahmet Solmaz'ın "anne ve babasının mezarını ziyaret etme" isteği, evde sağlık hizmeti görevlilerince yerine getirildi.

Secaattin Mahallesi'nde 5 yıl önce geçirdiği felç nedeniyle evinden dışarı çıkamayan Solmaz, her hafta kontrol için gelen sağlık ekiplerine, anne ve babasının kabrini ziyaret etmek istediğini söyledi. 

Ekipler, isteğini kırmayarak Solmaz'ı tekerlekli sandalyeyle anne ve babasının kabrine götürdü. Kabir başında dua edip gözyaşı döken Solmaz, sağlık ekiplerine teşekkür etti. 

Mezarlığa eşiyle gelen Hatice Solmaz, "Eşim ne zamandır anne ve babasının kabrini ziyaret etmek istiyordu. Doktorlarından rica ettik. İsteğimizi geri çevirmediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sağlık Bakanlığı Demirci Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri sorumlu hemşiresi Samiye Çakmak ise Ahmet Solmaz'ın ricasını geri çeviremediklerini belirtti.