AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması

AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
AA'nın "Yılın Fotoğrafı" oylaması
- Başbakan Yardımcısı Arınç, oylamaya katıldı

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Anadolu Ajansı'nın (AA) yılın fotoğrafı oylamasına katıldı.

Arınç, Manisa temasları kapsamında Anemon Otel'de, AA İzmir Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Ramazan Ercan'ın, Yaşam ve Haber kategorisinde bilgisayarda gösterdiği fotoğrafları tek tek inceledi ve "Hepsi birer tablo gibi" dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Yaşam Kategorisinde Özkan Bilgin'in çektiği "Kaplıcaya Yolculuk" ve "Altın Sarısı Yolculuk", Fırat Yurdakul'un " Ankara 'da Şimşekli Gece", Metin Aktaş'ın "Pakistan'da Mülteciler", Dilek Mermer'in "Arafat'ta Vakfe Heyecanı", Kerem Kocalar'ın "Annesinin Terk Ettiği Babun" fotoğraflarına oy verdi.

Arınç, İsrail'in Filistin'deki saldırılarında hayatını kaybeden çocuk fotoğraflarının acı olduğunu belirterek, bu fotoğraflara oy kullanmadı.

Haber Kategorisi'nde ise Emin Mengüarslan'ın "Yaşlı Kadın ve Polis" fotoğrafına oy kullanan Arınç, "Polisin şefkati de var, kendi annesi gibi sarılmış" dedi. Arınç, Mengüarslan'ın "Madencinin Delik Çorabı" ve "Ay ve Tank" fotoğrafına da oy kullandı.

Arınç ayrıca Cem Sürmeneli"nin "Zonguldak'ta Sel", Fatih Aktaş'ın "Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye 'de" fotoğrafına oy kullanarak kendisinin de orada olduğunu ifade ederek "Müthiş bir sevinç" dedi.

Bülent Arınç, İssam Rimawi'nin "Filistinli Aktivistlerin Ayrım Duvarındaki Delik" fotoğrafına oy vererek, "Berlin duvarı yıkıldı bu yıkılmadı daha" dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Serhat Çağdaş'ın bir ciritçinin yere düşmesinin karelendiği "Sivas'taki Cirit Gösterisi" fotoğrafına da oy verdi.

İki kategorideki fotoğrafları inceleyen Arınç, "Hepsi birer tablo gibi maşallah" ifadesini kullandı.