AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, Manisa'da:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, Manisa'da:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz, Manisa'da:
- "Bizim öncelikli görevimiz Türkiye'de barışı sağlamak ve kan dökülmesini engellemek. Bu ülkedeki barışı, kardeşliği ve dostluğu sürdürmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Bizim öncelikli görevimiz Türkiye 'de barışı sağlamak ve kan dökülmesini engellemek. Bu ülkedeki barışı, kardeşliği ve dostluğu sürdürmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Demiröz, bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Manisa'da, Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Burada konuşan Demiröz, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek olan seçimlere kısa bir süre kaldığına işaret ederek, hiç kimsenin ummadığı kadar istikrar ve güvenden yana bir seçim olacağını belirtti. 

7 Haziran'daki seçimlerde barış için oy isteyip Meclise giren partinin seçmenin taleplerini dinlemediğini savunan Demiröz, "Meclisteki çalışmalarda biz ilgili partinin demokratik siyaset içerisinde birlikte anayasayı değiştirecek güce gelerek çalışmamızı beklerken maalesef peş peşe talihsiz açıklamalarla vatandaşın milli iradesini, vatandaşın ondan beklediğini değil sırtlarını dağa dayadıklarını, vatandaşı değil Kandil'i dinlediklerinden dolayı bugün bu hale geldik" dedi.

Demiröz, hükümet kurulamadığı için Türkiye'nin istikrarsız bir dönem geçirdiğini belirterek, vatandaşların bu durumu çok iyi tahlil ettiğini ve oylarını AK Parti'den yana kullanacaklarını söyledi. 

Çözüm Süreci projesini AK Parti'nin 3 yıl yürüttüğünü hatırlatan Demiröz, bölgedeki insanların bu süreç boyunca rahat ve güvende yaşadıklarını anımsattı. 

Demiröz, AK Parti'nin yeniden tek başına iktidara gelmesiyle çözüm sürecini daha dikkatli ve alan hakimiyeti sağlayarak yürüteceğini aktararak şunları kaydetti:

"Bunu sürdürmeye mecburuz çünkü oradaki kardeşlerimiz para pulu her şeyi bırakmış, esnafta yok, okula gidenler zor durumda, gidenin geri geleceği şüphesini taşıyor insanlar. Kimse çocuğunu dışarı çıkaramıyor. Akşam 5'ten sonra kimse dışarı çıkmıyor. Bu nedenle bu ülkenin bütünlüğünü sağlamak için, dış güçlerin Türkiye üzerindeki oyunlarını bozmak için 1 Kasım'da el ele verip birlik olup AK Parti'ye destek vermemiz gerekiyor. Bu destekten sonra ekonomik sorunlar da giderilecek. Bizim öncelikli görevimiz Türkiye'de barışı sağlamak ve kan dökülmesini engellemek. Bu ülkedeki barışı, kardeşliği ve dostluğu sürdürmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."