AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "AK Parti iktidarda olduğu süre içerisinde verdiği vaatlerin hepsini yerine getirdi"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "AK Parti iktidarda olduğu süre içerisinde verdiği vaatlerin hepsini yerine getirdi" dedi.

Özdağ, Şehzadeler Mesleki ve Teknik Lisesi'nin engelli öğrencisi Mehmet Kandemir'i sınıfında ziyaret etti. 

Partisinin sosyal devlet anlamında önemli işlere imza attığını belirten Özdağ, "AK Parti iktidarda olduğu süre içerisinde verdiği vaatlerin hepsini yerine getirdi. Bu noktada kimin söz verdiği çok önemli. Bu sözleri Recep Tayyip Erdoğan verdi. Vesayetçilerle uğraştı. İnsan hak ve özgürlüklerin alanını genişletti. Gelir dağılımında dengeli bir hayat sağlamaya çalıştı. Şimdi de Sayın Ahmet Davutoğlu sosyal devlet anlamında büyük hamleler yapıyor" diye konuştu.

Engellilere yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Selçuk Özdağ, bakım yaşam merkezlerinin oluşturulması için büyük çaba harcadıklarını, harcamaya da devam ettiklerini kaydetti.

Herkesin potansiyel engelli olduğunu vurgulayan Özdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye'de engelli bireylerin aileleri çalışıyor. Pazara gidecek ama engelli çocuğunu nereye bırakacak diye düşünüyor. Bu yaşam merkezleri bunun için yapılacak. Anne ve baba tatile gidecek, şehir dışında bir işi olacak. Bu noktada artık anne ve baba refaha kavuşacak. Devlet engelli bireylere sahip çıkacak. Anneler için de dikkati çeken projeleri hayata geçirdik. Yeni projeleri de önümüzdeki dönemlerde yapacağız. Hem anneliği hem de mesleği terk etmeyecek olan bir proje sunuyoruz. Bir yandan doğan her çocuğa hediyeler veriliyor. Diğer yandan da annelere, çocukları olduktan sonra 2 ay, 4 ay ve 6 ay olmak üzere yarım gün ama tam maaşlı çalışma hakkı tanıyoruz. Ardından anne 'ben çocuğuma ilkokula kadar bakmak istiyorum' derse, bu noktada yarım gün izinli sayılacak. Ve yarım gün maaşını alacak. Yani annelik müessesi devam edecek."

-"Biz kendimize güveniyoruz"

Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in AK Parti'nin asgari ücret vaatlerine yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

"Biz kendimize güveniyoruz. Tek başımıza iktidarız. Asgari ücreti de bin 300 lira yapacağız. Hayalleri kurmak iyidir ama hayalci olmak kötüdür. 7 Haziran öncesi de MHP 'Manisa'da 5 milletvekili çıkaracağız' diyordu. Bense '4 AK Parti, 3 CHP, 2 de MHP alacak' diyordum. Şimdi ise 5 milletvekili çıkaracağız. Çünkü bizim beyannamelerimiz gerçekçidir. 13 yıldır yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır."

Engelli Mehmet Kandemir'in babası Hüseyin Kandemir ile bir süre sohbet eden Özdağ,  daha sonra okuldan ayrıldı.