AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "(PKK'ya yönelik operasyonlar) Devlet kayıp vermek pahasına orada teröristle tek tek mücadele etti, şu ana kadar 3 binden fazla terörist enterne edildi. Mücadele devam edecek. Türk bayrağının yanına başka bir bayrağın dikilmesine izin vermeyeceğiz"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara ilişkin, "Devlet kayıp vermek pahasına orada teröristle tek tek mücadele etti, şu ana kadar 3 binden fazla terörist enterne edildi. Mücadele devam edecek. Türk bayrağının yanına başka bir bayrağın dikilmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Gördes ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen programda mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

Burada konuşan Özdağ, AK Parti dışındaki partilerin iktidar şansının bulunmadığını,  CHP 'nin yüzde 25, MHP 'nin de yüzde 15 oy aldığını,  bu rakamlara da iktidar olunamayacağını belirtti.

Özdağ, HDP'nin 7 Haziran seçiminde Türkiye'nin çeşitli yerlerinde baskıyla oy aldığını, doğuda "açık oy" kullandırttığını savunarak, "Onlar istiyorlar ki sandıktan HDP çıksın. 'Vatandaşa baskı yapalım, tehdit edelim, oğlunu-kızını kaçıralım, sürülerini kaçıralım, ceza keselim, mahkemelerde yargılayalım' diyorlar. Sonra da bu demokrasi olacak öyle mi? Dünyada böyle bir demokrasi yok. Böyle bir demokrasiyi Hitler, Saddam, Mussolini, Stalin yapmıştı" diye konuştu.

HDP'nin Çözüm Süreci'ne inanmadığını savunan Özdağ, şöyle devam etti:

"Selahattin Demirtaş denilen bir adam var. Diyor ki ' Recep Tayyip Erdoğan barışı bozdu.' Madem öyle 3 yıl boyunca 61 kişiyi neden öldürdünüz. Bine yakın bombalı eylemi neden yaptınız? İnsanları neden yargıladınız? 10 bine yakın çocuğu neden dağa kaçırdınız? Bir yandan Türkiye'de vicdani retçi olmak istiyorlar bir yandan da çocukları dağa götürüyorlar. Suriye'ye götüreceklermiş, devlet kuracaklarmış, özerklik ilan edeceklermiş. Sen kimsin? Ne özerkliği, ne Kürdistan'ı? Burası Türkiye ve Kürtlerle birlikte yaşıyoruz. Doğu ve Güneydoğu'da bazı şehirlerde özerklik ilan etmek için sokaklarda hendekler kazıldı. Devletin kayıp vermek pahasına orada teröristle tek tek mücadele etti, şu ana kadar 3 binden fazla terörist enterne edildi ve mücadele devam edecek. Türk bayrağının yanına başka bir bayrağın dikilmesine izin vermeyeceğiz."

- Yerli otomobil

Prototip lansmanı yapılan yerli otomobile ilişkin kamuoyunda çeşitli tartışmaların yaşandığına işaret eden Özdağ, herkese inat yerli otomobilin yapılacağını vurguladı. Özdağ, "Yerli arabayı yapacağız ve buradan yurt dışına ihracat edeceğiz. İtalyanlar yapıyor, biz neden yapmayalım. Fransa yapıyor da biz neden yapmayalım. Onların arabalarını kullanıyoruz. Kore'yi biz kurtardık. Şimdi dünya markası. Bir tane cep telefonu ile Türkiye'den daha fazla para kazanıyorlar. Biz neden yapmayalım, biz geçmişte Osmanlı değil miyiz?" ifadelerini kullandı.