AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Bu seçim Türkiye'nin bir noktada hem istiklal hem de istikbal seçimleri"

MANİSA (AA) ? AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Bu seçim Türkiye'nin bir noktada hem istiklal hem de istikbal seçimleri" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında Salihli'de Ak Parti İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Burada konuşan Özdağ, seçimlere 13-14 gün gibi kısa bir süre kaldığını hatırlattı. Seçmenlerden gece gündüz oy isteyin, vaatlerimizi anlatın diyen Özdağ, şunları kaydetti:

''Yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatı olduğunu söyleyin. Bu seçimlerde CHP 'nin iktidar olma şansı yok. Gökyüzünü vaadettiler yüzde 25 oy aldılar. MHP denizleri vaadetti yüzde 15 oy aldı. Bunların ikisini toplasanız yüzde 45 oy yapmıyor. İktidar olmanız için yüzde 45 oy almanız lazım. Bizim yüzde 45 oy alma ihtimalimiz çok yüksek. Şu anki anketlerde bizim oyumuz en kötüsü yüzde 44.2. Bu oran bize iktidarı getiriyor. Ama ben istiyorum ki 300'ün üzerinde milletvekili ile gelelim. Son seçimde sandığa en az gidenler AK Partililer olmuş.  AK Partililer 'nasılsa iktidardayız' diye sandığa gitmemiş.  Ancak bu seçimde sandıklara koşmamız lazım.

Türkiye'nin her yerinde gece gündüz çalışıyoruz. Bu seçim Türkiye'nin bir nokta da hem istiklal hem de istikbal seçimleri. Ya küçük ölçekli, orta ölçekli devlet olmayacağız büyük devlet olacağız, Almanya, Japonya, Fransa gibi olacağız. Ya da sürünmeye devam edeceğiz. Tercihimizi yapacağız. Ya işsizlik başımıza bela olacak, kardeş kavgası olacak, kamplaşacağız, ülkemiz kan kaybedecek, Suriye gibi olacağız veya 'biz tek milletiz. Kürt'üz, Türk'üz ama tek milletiz biz Türkiye'yiz' diyerek bütün dünyaya haykıracağız." 

Ankara'daki terör saldırılarına da değinen Özdağ, saldırının ardından MHP'lilerin bir konuyu sürekli olarak istismar ettiğini dile getirdi.

Özdağ, sözlerini şöyle tamamladı:

"Neymiş biz PKK bayrağına dahi sarılanlara maaş bağlayacakmışız, şehitlik muamelesi yapacakmışız. Hatırlarsınız, Afyonkarahisar'da bir patlama olmuştu. Askerlerimizle birlikte sivil vatandaşlarımız da hayatını kaybetmişti. Sonra Uludere'de bir bombalama sonucu kazayla kaçakçılar, vatandaşlar ölmüştü. Yaşanan bu olayların üzerine terör mağduru olan vatandaşlara, tazminat gelirleri de yoksa maaş bağlansın istedik. 20 ay önce 5233 sayılı bir kanunu çıkarttık. Ankara'da bir bomba patladı. Savcılık bu olayı terör faaliyeti olarak kabul ederse orada kim ölmüşse bu kanundan faydalanır. Kanun kimsenin ırkına, rengine bakmaz. 'HDP'li, MHP'li, CHP'li, AK Partili' demez, 'Kürt, Türk' demez. 'TKP'li, komünist, Müslüman' demez. Kanun her vatandaşa eşit bir şekilde uygulanır. Bu kanunu yeni çıkartıyormuşuz gibi insanları aldatmaya gerek yok. Bu saldırıyı da kınıyorum. Kime yapılırsa yapılsın. Hiç kimse fikrini söyledi diye öldürülemez, şiddet göremez."