AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- Özdağ: - "Millet ancak sandığa kadar hakim, sandıktan sonra muktedir alanlar nedense ya darbeciler oluyor ya kirli ve şantajcı medya patronları veya onların uzantıları. Bunlar her zaman iktidarımızı paylaşmak istediler" - "Türkiye'yi idare etmek kolaydır, yönetmek zordur. Biz yönetmek istediğimiz için başımıza bir şeyler geliyor"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Millet ancak sandığa kadar hakim, sandıktan sonra muktedir olanlar nedense ya darbeciler oluyor ya kirli ve şantajcı medya patronları veya onların uzantıları. Bunlar her zaman iktidarımızı paylaşmak istediler" dedi. 

Özdağ, Manisa Saruhan Bey İlim Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen programa katıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının demokrasiler için vazgeçilmez olduğunu, örgütlü toplumların her açıdan benzerlerinden farklı olduğunu anlatan Özdağ, Türkiye 'de demokrasi ve özgürlükler noktasında hızlı bir ilerleme süreci yaşandığını ifade etti.

AK Parti'nin başörtüsü serbestliğini getirdiğini hatırlatan Özdağ, "Bunu kimse yapamazdı. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı, AK Parti yaptı, bizler yaptık. Önce okullarda sonra devlet dairelerinde serbesti getirildi. Arkadaşlarımız meclise başörtülü girdikleri gün çoğumuz sevinçten ağlıyorduk. Türkiye'nin bunlarla uğraşmaması lazımdı. Bizi hep bu meselelerle meşgul ettiler. Esas meselemiz Türkiye'dir. Türkiye'yi her alanda zengin ve özgür yapmak istiyoruz. Türkiye zengin ve özgür olursa Türk dünyası, Kürtler, Araplar özgür olur. Balkanlar, Afrika özgür olur" diye konuştu. 

-  "Allah bize yardım etti"

Bir takım güçlerin Türkiye'nin zengin olmasını istemediğini, Türkiye üzerinde oyunların oynandığını vurgulayan Özdağ, bunlara karşı her zaman galip geldiklerini bildirdi.

Özdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Özellikle siyaset noktasında 'egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazılı ama milletin olmuyor. Millet ancak sandığa kadar hakim, sandıktan sonra muktedir olanlar nedense ya darbeciler oluyor ya kirli ve şantajcı medya patronları veya onların uzantıları. Bunlar her zaman iktidarımızı paylaşmak istediler. Türkiye'yi idare etmek kolaydır, yönetmek zordur. Biz yönetmek istediğimiz için başımıza bir şeyler geliyor. Her seçim öncesi bizimle uğraştılar. Ama hep galip geldik. Allah da bize yardım etti. 

Okullarda Kur'an-ı Kerim'i ve Hazreti Muhammed'in hayatını seçmeli ders olarak okutulmasına öncülük ettik. Kim yapabilirdi bunu? Bundan sonra da Allah nasip ederse Türkiye'yi demokratikleşme konusunda, özgürleştirme noktasında mücadeleye devam edeceğiz. Siyasetin seviyesini yükselteceğiz. Özlenen Türkiye'yi beraber inşa edeceğiz. Siyaset, partiler araçtır. Amaç milletimizin mutluluğu, özgürlüğü ve zenginliğidir. Böyle bir Türkiye özlemi içerisindeyiz. Onun için mücadele ediyoruz."

Programda Türkiye Meşveret Cemaati'nin 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'yi destekleyeceği yönünde Ahmet Aytimur, Abdullah Yeğin ve Hüsnü Bayramoğlu tarafından yazılan bir mektup okundu.