AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Bizim bir tane silahımız var o da oy ve sandıktır. Biz sandığa gideriz, oyumuzu veririz ve sandıktan çıkana riayet ederiz. Buna da herkesin riayet etmesini bekleriz"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Bizim bir tane silahımız var o da oy ve sandıktır. Biz sandığa gideriz, oyumuzu veririz ve sandıktan çıkana riayet ederiz. Buna da herkesin riayet etmesini bekleriz" dedi.

Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında Şehzadeler ilçesi Nurlupınar Mahallesi'nde, Manisa Kütahyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. 

1 Kasım seçimlerinin yaklaştığını ve seçimlerin çok önemli olduğunu,  Türkiye tarihinin en önemli anlarının yaşandığına dikkati çeken Özdağ, şöyle konuştu:

"Bizi istemiyorlar. Sizin araba yapmanızı, uçak yapmanızı, kendi silahınızı yapmayı, hızlı trenleri, devasa hastaneleri, büyük üniversiteleri yapmanızı istemiyorlar. Onun için zaman zaman darbe yapıyorlar. Zaman zaman kirli ve şantajcı medyayı devreye sokuyorlar. Zaman zaman kirli ve şantajcı sermayedarları, zaman zaman da terör kartını kullanıyorlar. Türkiye'yi zayıflatmak, güçsüz hale getirmek, madenlerin işletilmesini engellemek, barajların kurulmasına karşı çıkılmak isteniyor. Bunu aşmanın yolu ne darbe ne Aydın Doğan gibi kirli ve şantajcı patronlar olarak siyasete baskı yapmak, ne de Cem Uzan gibi Türkiye'de siyaseti dizayn etmeye kalkmaktır. Bunların hiçbirine tenezzül etmiyoruz biz. Bizim bir tane silahımız var o da oy ve sandıktır. Biz sandığa gideriz, oyumuzu veririz ve sandıktan çıkana riayet ederiz. Buna da herkesin riayet etmesini bekleriz."

- "Hedefimiz 300 milletvekilinin üzeri"

7 Haziran seçimlerinde partisinin yüzde 41 oy aldığını hatırlatan Özdağ, Türkiye'de birinci parti olduklarını şimdi ise hedeflerinin 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar olduğunu bildirdi.

Özdağ, tek başına iktidar olmak için sınırda olduklarına dikkati çekerek, "Anketler bize iktidarı gösteriyor. Seçim yasakları olduğu için şu anda anket sonuçlarını söylemeyeceğim ama biz kıl payı iktidardayız. Bizim hedefimiz 300'ün üzerinde milletvekili çıkarıp yüzde 45 oy almaktır. Sınırımız yüzde 45'tir. Bir kısım kararsızlar var onların da oylarını alacağımızı tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Mecliste grubu olmayan partililere seslenen Özdağ, "Saadet Partililer, son seçimde Büyük Partisi ile ittifak yaptınız. Yüzde 2 oy aldınız. Gelin oylarınız boşa gitmesin. Birileri AK partiyi iktidar yapmamak için nasıl bir araya geliyorsa siz de bir araya gelin. Milliyetçiler, ülkücüler gelin buraya emanet de olsa oy verin. Bu çok önemlidir. Müslüman Kürtler, Demokrat Kürtler gelin buraya oy verin" ifadesini kullandı.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör saldırılarını da kınayan Özdağ, "Orada hemşire öldürülüyor. Bunlar savaş da bile yapılmaz. Savaşta hiçbir zaman hastanelere bomba atılmaz. Yaşlılar, kadınlar, çocuklar öldürülmez. O bölgelerde karısının yanında kocası öldürülüyor. Bizim Kürtlerle hiçbir problemimiz yok. Kürtler bizim kardeşimizdir. 5 milyon kişi Kürt ve Türkmen birbiri ile evlendiler. Bizim birbirimizle problemimiz yok. Bizim terörle problemimiz var" dedi. 

Özdağ, daha sonra Şehzadeler Belediyesi tarafından Nurlupınar Pazar yerinde düzenlenen Aşure dağıtım etkinliğine katıldı.