AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Türkiye'de bugün 65'e yakın beden eğitimi yüksek okulu ve fakülteler var. Ama ben hala Türkiye'nin spor yaptığına inanmıyorum. Spor yapmaya çalışan bir Türkiye var."

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, " Türkiye 'de 65'e yakın beden eğitimi yüksek okulu ve fakülteler var. Ama ben hala Türkiye'nin spor yaptığına inanmıyorum. Spor yapmaya çalışan bir Türkiye var" dedi.

Özdağ, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce tarihi Bedesten'de düzenlenen "Sporun Çınarları" adlı programa katıldı.

Programda bir konuşma yapan Özdağ, sporun önemine değinerek, şunları söyledi:

"Önemli olan 7'den 70'e spor yapan bir nesli, spor yapan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni inşa etmektir. Çünkü spor sağlık demektir, çünkü spor aynı zamanda dışa bağımlılığı azaltmak demektir. İlaç kullanmamak demektir. Spor birlik ve beraberlik demektir. Aynı zamanda sporu tabana yayacağız. Piramidin tabanı ne kadar geniş olursa, zirvesi de o kadar sivri olur. Ağrı Dağı çok geniş bir tabana ulaştığı için çok yüksek bir dağdır. Ve oradan elit sporcular çıkacak. Türkiye'de bugün 65'e yakın beden eğitimi yüksek okulu ve fakülteler var. Ama ben hala Türkiye'nin spor yaptığına inanmıyorum. Spor yapmaya çalışan bir Türkiye var. Spor akademilerine, beden eğitimi spor yüksek okullarına, kulüplerimize, spor adamlarına, gençlik ve spor bakanlığına büyük görevler düşmektedir." 

Özdağ, spor için yetenek tespitinin önemine de işaret ederek, spor kompleksi olan okulların açılmasında, böyle bir Türkiye'nin inşa edilmesinde herkese görevler düştüğünü belirtti. 

Programda CHP Manisa milletvekili Tur Yıldız Biçer, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ve farklı dallarda milli olan sporcular yer aldı.