AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Büyük spor tesisleri, büyük stadyumlar, her branşta tesisler yapıyoruz. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarını yapıyoruz"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa milletvekili Selçuk Özdağ, "Büyük spor tesisleri, büyük stadyumlar, her branşta tesisler yapıyoruz. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarını yapıyoruz" dedi. 

Özdağ, Şehzadeler ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen amatör spor kulüplerine malzeme dağıtım törenine katıldı. 

İl genelinde faaliyet gösteren 116 amatör spor kulübü olduğunu bildiren Özdağ, hükumetin sporun gelişmesi için ciddi manada katkı sağladığını spor alanında önemli atılımlar yaptığını söyledi.

Son dönemde önemli hamleler yapıldığına işaret eden Özdağ, "Büyük spor tesisleri, büyük stadyumlar, her branşta tesisler yapıyoruz. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarını yapıyoruz. Manisa'da da 17 ilçemizde spor salonumuz var. Gençlik merkezlerimiz var" diye konuştu. 

Özdağ, çocukların spora teşvik edilmesi gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

 "Çocuklarımız madde bağımlısı olmasınlar. Çocuklarımız bir tutku halinde cep telefonları, bilgisayar hastalıklarına yakalanmasınlar. Bizim çocuklarımız temiz hava alsınlar. Gökyüzüne baksınlar, rüzgarla tanışsınlar sokakta büyüsünler. Futbolla, basketbol topuyla, masa tenisiyle, yüzmeyle ve diğer spor dallarıyla tanışsınlar ve sağlıklı olsunlar. Özgüvenleri gelişsin. Bireysel spor yapsınlar bir irade olsunlar, takım sporu yapsınlar irade ile beraber yardımlaşmayı erdemi öğrensinler. Spor erdemdir, centilmenliktir."

Paralimpik oyunlarında mücadele eden engelli sporculara da destek olunması gerektiğini aktaran Özdağ, "Oyunlarda derece yapmış kardeşlerimize destek olalım. 4-5 madalya alırsak kendimizi başarılı olarak görüyoruz. Oysa Macaristan'ın nüfusu 10 milyon ama 10 tane altın madalya alıyor. Gelin engelli arkadaşlarımızın da yer aldığı kulüplerimize destek verelim. Ben de her zaman sizin emrinizdeyim ve size destek olmaya devam edeceğim.

Konuşmaların ardından kulüp yöneticilerine spor malzemeleri dağıtıldı.