AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Türkiye'deki tüm etnik yapıların iktidarı olacağız, Türkiye'yi kucaklayacağız"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye'deki tüm etnik yapıların iktidarı olacaklarını, ülkeyi kucaklayacaklarını belirtti.

Şehzadeler Belediyesi tarafından Barış Manço Meydanı'nda düzenlenen aşure dağıtım programına katılan Özdağ, program sonunda gazetecilere yaptığı açıklamamda, Türkiye'nin mecburen bir erken seçime gittiğini, anketlerde AK Parti'nin önde olduğunu belirtti.

1 Kasım akşamı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun milletin oyları ve teveccühü ile bir balkon konuşması yapacağını dile getiren Özdağ, "Yüzde 45'in üstünde oy alarak, 300'ün üzerinde milletvekili çıkartarak, o balkon konuşmasında Türkiye'yi kucaklayacağımızı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye partisi olmaya devam edeceğimizi konuşacak. Bize oy verenlerin de vermeyenlerin de milletvekiliyiz. Türkiye'deki tüm etnik yapıların iktidarı olacağız, Türkiye'yi kucaklayacağız" dedi.

- "(Demirtaş) Kendisi başkalarının sözcülüğünü yapıyor"

Özdağ, bir gazetecinin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın önceki gün Başbakan Ahmet Davutoğlu için söylediği sözler hakkındaki sorusu üzerine şöyle konuştu:

"Demirtaş, maalesef Türkiye'nin siyasetçisi değil. Kendisi başkalarının sözcülüğünü yapıyor. Selahattin Demirtaş ve ekibi, Türkiye'yi, bayrağımızı, İstiklal Marşımızı, toprağımızı ve insanımızı sevmiyorlar. Kullandığı ifadeler kendisine yakışır. Biz o ifadeleri kullanmayacağız. Selahattin Demirtaş ve arkadaşlarının ülkeyi bölmek, Türkiye'nin büyümesini geciktirmek, Fırat'ın öbür tarafında başka bir toprak parçasını kendilerine egemen güçler adına, kullanmak adına çaba sarf ettiklerini biliyoruz.

Biz Türkiye'yi bir bütün olarak görüyoruz. Biz eşit vatandaşlar inşa etmek için yola çıktık. Fırat'ın öbür tarafında başka şeyler söylüyorlar bu tarafında başka şeyler söylüyorlar. Hiçbir zaman Türkiyeli olamadılar. Etnik yapılarla siyaset yapmak istiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti başbakanının fikirlerine düşüncelerine katılmayabilirsiniz ama başbakana hakaret edemezsiniz. Kem söz sahibine aittir. Bizim bu sözlere cevabımız var ama 'bir lafa bakarız laf mı diye, bir de adama bakarız adam mı diye' diyerek. Onun için ona cevap vermiyorum."

Özdağ, daha sonra esnaf ziyaretinde bulundu.