AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Bugün gazetesinin yazarlarına, çizerlerine ve yöneticilerine sesleniyorum; 2011 yılında attığınız manşeti şimdi ben atıyorum, 'basın hürdür ama bırakın yargı da görevini yapsın"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Koza İpek Holding'e kayyum atanmasına ilişkin "Bugün gazetesinin yazarlarına, çizerlerine ve yöneticilerine sesleniyorum ve 2011 yılında attığınız manşeti şimdi ben atıyorum: Basın hürdür ama bırakın yargı da görevini yapsın" dedi.

Özdağ, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Saruhanlı İlçe Teşkilatı tarafından düzenlediği toplantıda partililerle bir araya geldi.

AK Parti'ye büyük bir katılımın ve desteğin olduğunu ifade eden Özdağ, önceki seçimlere oranla AK Partili seçmenin sandığa daha fazla gitmeye başladığını kaydetti.

Koza İpek Holding ve şirketlerine kayyum atandığını, holdinge ait Kanaltürk ve Bugün gazetesi yönetimlerinin değiştiğini anımsatan Özdağ, "Yargı burada usulsüzlükler olduğunu tespit etti. Aynı gazetenin 6 Mayıs 2011 yılında 'Basın hürdür ama yargı da hürdür' şeklinde manşeti vardı. Bunu kime söylüyordu. Darbe girişimlerinden dolayı yargılananlara söylüyordu. Ben de şimdi bugün gazetesinin yazarlarına, çizerlerine ve yöneticilerine sesleniyorum ve 2011 yılında attığınız manşeti şimdi ben atıyorum: Basın hürdür ama bırakın yargı da görevini yapsın" diye konuştu.

- "Tarık Toros cevap versin"

Kanaltürk Genel Yayın Yönetmenliğinden alınan Tarık Toros'a cevaplamasını istediği sorular olduğunu ifade eden Özdağ, şöyle devam etti:

"Şimdi ben Tarık Toros'a sormak istiyorum, 'sen TGRT'de çalışırken Genelkurmay'ın bir programına davet edildin. Orada sancak geçiş töreni yapıldı. Orada herkes ayağa kalkarken sen ayağa kalktın mı kalkmadın mı? Daha sonra askeri yetkililer tarafından o törenden uzaklaştırıldın mı? Sonra rahmetli Enver Ören sana telefon açarak 'senin işine son vereceğim ama ya git matbaada çalış veya istifa et' dedi mi? Sen önce bunlara cevap ver. AK Parti yerli ve milli parti değilmiş, gayri milli partiymiş. Sana mı düştü AK Parti'nin gayri milli olduğu. Sen önce sancak karşısında neden ayağa kalkmadın onun cevabını ver. Sen önce kendin milli ol. Kendi bayrağına ve sancağına saygı duy." 

- "Neden Demirtaş'ı arıyorsunuz"

Özdağ, AK Parti'nin iktidar olmaması için HDP kullanılarak çalışmalar yapıldığını, kendisi için HDP'nin PKK'ya eşit olduğunu söyledi.

Ankara Tren Garı'nda meydana gelen terör saldırısına dikkati çeken Özdağ, ölenlere rahmet dileyerek "Orada yapılacak olan mitingi HDP yapmadı. Bir platform yaptı. Ben birileri gibi HDP Genel Başkanı'na başsağlığı dilemem. Eğer başsağlığı dileyecekseniz tek tek o 102 kişiye başsağlığı dilersiniz. İçlerinde CHP'li, AK Parti'li, HDP'li, PKK'lı vardı, sade vatandaş vardı. İçinde marjinal örgütlerin veya partilerin mensupları vardı. O zaman HDP Genel Başkanı'nı arıyorsanız CHP Genel Başkanı'nı da arayın. Gelin AK Parti Genel Başkanı'nı da arayın. Bizim de üyemiz orada öldü. Tek tek vatandaşın ailelerini arayın. Ben birilerine buradan mesaj da gönderiyorum. Neden Selahattin Demirtaş'ı arıyorsunuz" şeklinde konuştu.

Özdağ, parti olarak HDP'den rahatsızlık duymadığını, parti zihniyet ve söylemlerinden rahatsız olduğunu söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yönelik hakaret içeren sözlerine ilişkin olarak Özdağ, "Edep yoksunu adam. Sen bir başbakana karşı nasıl böyle konuşursun?" ifadelerini kullandı.

Özdağ, daha sonra Gölmarmara'da partisinin ilçe teşkilatında vatandaşlarla bir araya geldi.