AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Diyarbakırlı 3 çocuk Türk bayrağını öperek göndere çekti. Bu HDP zihniyeti hemen babalarını işten attı ve işsiz bıraktı. Anneleri çocuklarını okula gönderemiyorlar"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Diyarbakırlı 3 çocuk Türk bayrağını öperek göndere çekti. Bu HDP zihniyeti hemen babalarını işten attı ve işsiz bıraktı. Anneleri çocuklarını okula gönderemiyorlar" dedi.

Özdağ, AK Parti Akhisar ilçe teşkilatı tarafından Cumhuriyet Mahallesi'nde düzenlenen mitinge katıldı. AK Parti iktidarında Akhisar'a çok önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Özdağ, 1 Kasım seçimlerinin ardından da yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Türkiye'yi güçlü bir ülke yapmak için çalıştıklarını belirten Özdağ, "Bir ülkenin değeri iki şekilde ölçülür. Parasıyla ve de pasaportuyla. Eskiden geceden konsolosluğun önünde beklenirdi sabaha kadar. Şimdi ise Türkiye dünyada 185 ülkenin 85'ine vizesiz gidiyor. Gelecek sene de 24 Avrupa ülkesine vizesiz gideceğiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Paranızın kıymeti ile ölçülürsünüz. Paranız değerliyse siz de değerlisiniz demektir" diye konuştu.

Özdağ, dönem dönem AK Parti iktidarının yükselişini engellemek için girişimlerin olduğunu savunarak, şöyle konuştu:

"Gezi olaylarından sonra 17-25 Aralık operasyonlarını yaptılar. Dinlemeler yaparak iktidarı terbiye etmek istediler. Biz hiçbir cuntacıdan korkmamalıyız. Bu memlekette yıllarca siyasetçileri korkuttular. Her zaman Menderes'in resmini gösterdiler. 'Ya bizim dediğimizi yaparsın ya da akıbetin böyle olur' dediler. Bizi sadece sandık korkutur. Biz sandıktan, halktan ve de Allah'tan korkarız, başka da kimseden korkmayız. Ardından Kobani olayları oldu. Şimdi de terörle bizde diz çöktürmek istiyorlar."

PKK'nın dinsiz ve ateist bir örgüt olduğunu belirten Özdağ, "Güneydoğu Anadolu Bölgesini bölmek istiyorlar. Bizim bu topraklarda barajlar yapmamızı, madenleri işletmemizi istemiyorlar. Ama biz direneceğiz. Havalimanını yaptık engelliyorlar. Hastaneleri yakıyorlar. Oradaki devlet dairelerini taşlıyorlar. Utanmadan doktor öldürüp hemşire kaçırıyorlar" ifadelerini kullandı.

Özdağ, Diyarbakır'da 15 Ekim'de yere düşen Türk bayrağını alıp tekrar göndere çeken çocukların ailesine o bölgede kötü davranıldığını anlatarak, "Diyarbakırlı 3 çocuk Türk bayrağını öperek göndere çekti. Bu HDP zihniyeti hemen babalarını işten attı ve işsiz bıraktı. Anneleri çocuklarını okula gönderemiyorlar. Tehdit ediyorlar" dedi.

HDP'nin Türkiye'nin partisi olamadığına dikkati çeken Özdağ, "Önce İstiklal Marşı'nı okuyacaklar. Ay yıldızlı bayrağa 'bizim bayrağımız' diyeceksiniz. Tek vatana, tek devlete, tek millete ve de tek bayrağa inanıp 'resmi dil Türkçe'dir' diyeceksiniz. Ondan sonra çıkıp konuşacaksınız" diye konuştu.