AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ:
- "Hiç kimse bizi sokakla veya başka şeyle tehdit etmeye kalkmasın. 13 yıldır tehdit ettiler. Onlara da hiç pabuç bırakmadık. Hep meydan okuduk, sandığa gittik" - "(Salihli'de yapımı planlanan hidroelektrik santral) Su konusunda ve kirazın geleceği konusunda bir taahhüt verilmeden böyle bir şeye imza atmamız mümkün değil"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Hiç kimse bizi sokakla veya başka şeyle tehdit etmeye kalkmasın. 13 yıldır tehdit ettiler. Onlara da hiç pabuç bırakmadık. Hep meydan okuduk, sandığa gittik" dedi.

Özdağ, partisinin Salihli ilçe teşkilatını ziyaretinde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin seçim öncesinde önemli vaatleri bulunduğunu hatırlatarak, ocak ayından itibaren asgari ücretin bin 300 lira olacağını, öğrenci burslarının 330 liradan 400 liraya, muhtar maaşlarının da bin 300 liraya çıkacağını söyledi.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığına dikkat çeken Özdağ, şöyle konuştu:

"Bu topraklarda yaşamak bedel istiyor. Bu bedeli bin yıldır ödüyoruz. Bu toprakları 10 milyon şehit vererek kazandık. Sadece Osmanlı yıkılırken 3 milyon şehit verdik. Güneydoğu'da asker, polis, korucu ve öğretmeniyle 12 bin 407 şehit verdik. Bu mücadelemiz devam edecek. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bizi küçük ölçekli devlet olmaktan çıkarıp büyük ölçekli devlet yapmak için büyük mücadele verdi. Sonra Sayın Ahmet Davutoğlu ile birlikte bu bayrağı büyük ölçekli devlet yapma yolunda dalgalandırmaya devam edeceğiz. Kimse vesayetçiliğe soyunmasın. Türkiye'de millet iradesi meclistedir. Millet iradesi parlamentodan bir hükümet çıkarmıştır. O hükümet de artık muktedirdir. İktidarı sadece milletle paylaşacağız. Ne cuntacı askerlerle, ne Aydın Doğan gibi sermayedarlarla paylaşacağız. Sandıkla geleceğiz ve sandıkla gideceğiz. Hiç kimse bizi sokakla veya başka şeyle tehdit etmeye kalkmasın. 13 yıldır tehdit ettiler. Onlara hiç pabuç bırakmadık. Hep meydan okuduk, sandığa gittik. Millet de bize şöyle dedi, (Arkanızdayız. Durmak yok yola devam.)"  

- Salihli'ye kurulması planlanan hidroelektrik santral

Özdağ, Ak Parti Salihli İlçe Teşkilatı ziyaretinde Allahdiyen Mahallesi'ne yapılması planlanan hidroelektrik santralle ilgili bölge muhtarları ve mahalle sözcüsü İslam Horzum ile bir araya geldi.

Hidroelektrik santrallere karşı olmadıklarını belirten Özdağ, "Türkiye, HES yapmalıdır. Güneş enerjisini, rüzgar enerjisini, termik santralini, nükleer santralini yapmalıdır. Bunu yaparken de çevreye zarar vermeden, en mükemmel, en ileri teknolojiyi kullanarak yapmalıdır" diye konuştu.

Salihli'de insana, toprağa ve bu bölgenin ünlü kirazına zarar verecek bir çalışma varsa bunun karşısında olacaklarına işaret eden Özdağ, köy muhtarları, temsilcileri ve isteyenleri Ankara'ya davet edeceklerini, ilgili genel müdür, müsteşar ve bürokratlarla görüştüreceklerini ifade etti. 

Özdağ, burada kanunsuz iş yaptırmayacakları gibi vatandaşın geleceğini karartacak işlere de imza atmayacaklarını söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Vatandaşımızın ihtiyacı su, vatandaşımızın ihtiyacı kiraz. İhracatını yapsın para kazansın. Su konusunda ve kirazın geleceği konusunda bir taahhüt verilmeden böyle bir şeye imza atmamız mümkün değil.  Bunu Orman ve Su İşleri Bakanımızla görüştükten sonra daha net bilgi sahibi olacağız. Salı günü de Ankara'da bana bir sunum yapacaklar. Bunun ardından ben muhtarlarımızı, ilgili sivil toplum kuruluşlarımızı, parti yetkililerini de çağırırız bilgi veririz. Vatandaşımız müsterih olsun. Onların yanındayız."