AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Manisa'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Manisa'da
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ Manisa'da
- Özdağ: - "Gelin AK Parti'yi tek başına iktidar yapalım. Egemen güçlere, PKK'ya, paralel yapıya, vesayetçilere ve bazı medya patronlarına meydan okuyalım"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti'yi yeniden tek başına iktidar yapmak üzere yola çıktıklarını belirterek, "Gelin AK Parti'yi tek başına iktidar yapalım. Egemen güçlere, PKK 'ya, paralel yapıya, vesayetçilere ve bazı medya patronlarına meydan okuyalım" dedi.

Memleketi Manisa'ya gelişinde kent girişindeki bir otelin bahçesinde çok sayıda partili tarafından karşılanan Özdağ, AK Parti Manisa İl Başkanlığına geçerek partililere seslendi. 

Yaptığı konuşmada hayatı boyunca hep ülküsünü anlattığını, bunun "büyük Türkiye ülküsü" olduğunu söyleyen Özdağ, son seçimlerde tek başına iktidar olamadıklarını, "yedi düvelin AK Parti'nin karşısına dikildiğini" söyledi. 

Özdağ, küllerinden doğan bir Türkiye yaratmak için çalıştıklarını kaydederek, "Kartopunu yuvarlamıştık, Spil Dağı'nın, Ağrı Dağı'nın, Erciyes Dağı'nın tam ucuna getirmiştik. İçerisinde kalkınma, bağımsızlık ve özgürlük vardı. Bir hamle yapacaktık ve Türk dünyasının ümidi olacaktık. Güneş gibi doğacaktı Türkiye. Yine küllerinden bir Türkiye inşa edecektik. Zengin ve özgür Türkiye'yi yapacaktık. Ama olmadı. Yüzde 41 oy aldık. Bir yandan paralel yapı, bir yandan PKK, bir yandan da egemen güçler var" diye konuştu.

AK Parti'nin önünü kesmek isteyenlerin kısmen başarılı olduğunu, koalisyon kurma girişimlerinde de  MHP 'nin "ipe un serdiğini" anlatan Özdağ, "Gelin AK Parti'yi tek başına iktidar yapalım. Egemen güçlere, PKK'ya, paralel yapıya, vesayetçilere ve bazı medya patronlarına meydan okuyalım" dedi.

Konuşmasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştiren Özdağ, "Fatih'in torunları olarak iki bayrağı Spil Dağı'na dikeceğiz. Birincisi Selahattin Demirtaş'ın çok fazla rahatsız olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin al bayrağını. İkincisi ise 13 yılda değişimden değişime imza atan AK Parti'nin bayrağıdır. Hep beraber 1 Kasım'dan zaferle çıkarak Cumhuriyet Meydanı'nda Harmandalı oynayacağız."