AK Parti Manisa İl Kongresine doğru

AK Parti Manisa İl Kongresine doğru
AK Parti Manisa İl Kongresine doğru
- AK Parti Manisa İl Başkanı Baybatur: "İl başkanlığı kongresinde aday olarak bulunmayacağım"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, "il başkanlığına aday olmayacağını" açıkladı. 

Baybatur, Bozköy Mahallesinde Çamlıca Kafede düzenlediği basın toplantısında, 31 Ocak'ta AK Parti Manisa İl Başkanlığı Kongresi'nin gerçekleştirileceğini, il başkanı adaylarının belirlenmesi için geçtiğimiz hafta temayül yoklaması yapıldığını belirtti. Yoklamada öne çıkan isimlerin önümüzdeki hafta AK Parti Genel Merkezi'nde görüşmeye çağrılacağını, AK Parti Genel Başkanı ve Baş bakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya geleceklerini bildiren Baybatur, öne çıkan ismin teşkilata tavsiye kararı olarak önereceğini söyledi.

"31 Ocak tarihinde yapılacak olan il başkanlığı kongresinde aday olarak bulunmayacağım" ifadesini kullanan Baybatur, bu göreve getirilecek kişinin bayrağı daha ileri taşımak için çabalayacağına inandığını dile getirdi. 

Baybatur, "Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Manisa'dan en az 5 milletvekili ve 1 bakan hedefimiz var. Yani Manisa'da hedefimiz en az 6 milletvekili çıkarmaktır. Bu hedefe ulaşmak için tüm teşkilatımızla birlikte gece gündüz çalışacağız" dedi.

Gazetecilerin milletvekilliğine adaylığı sorusuna Baybatur, "Kamuoyunda bizleri milletvekili adaylığıyla ilgili övgüye değer şeyler ifade ediyorlar. 31 Ocak bizim kongre tarihimiz, o tarihten sonra bu konuyla alakalı çalışmalarımızı tamamladıktan sonra genel merkezimiz uygun görürse gerekeni yapacağız" yanıtını verdi.