AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ:

AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ:
AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ:
- "(Paralel Yapı) Bu zihniyet AK Parti'ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a karşı bir dönem 17-25 Aralık ve Kobani ile yapamadıklarını HDP ile yapmak istiyorlar"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "paralel yapı" zihniyetinin, AK Parti ve Recep Tayip Erdoğan'a karşı bir dönem 17-25 Aralık ve Kobani ile yapamadıklarını HDP ile yapmaya çalıştığını söyledi. 

Özdağ, Demirci ilçesinde partisinin İlçe Danışma Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, son dönemde artan terör olaylarına dikkati çekti.

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini savunan Özdağ, bu zorluğun ancak milletin desteği ile aşılabileceğini kaydetti.

Şer odaklarının AK Parti'ye karşı birleştiğini savunan Özdağ, şunları söyledi:

"Paralel yapı seçim öncesinde gazete ve televizyonlarında 'çare HDP' diye başlıklar attı. Bugün televizyonu yayın yapıyor ' PKK 'lı şehit' diyor. Daha sonra Kürt kökenli bir asker şehit oluyor, Van HDP İl Başkanlığı ziyarete gidiyor aileyi, Zaman gazetesi manşet atıyor, 'barış için gidiyorlar'. Barış için mi gidiyorlar? Bunlar bu kadar savruldu. Bu zihniyet AK Parti'ye ve Recep Tayyip Erdoğan 'a karşı bir dönem 17-25 Aralık ve Kobani ile yapamadıklarını HDP ile yapmak istiyorlar."

-"Son sözümüzü söylemedik"-

Hükümetin 13 yıldır Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine büyük yatırımlar yaptığını anlatan Özdağ, PKK'nın acımasız bir örgüt olduğunu belirtti. 

Özdağ, terör tarihinde, uyurken adam öldürmenin, İngilizlere ait bir yöntem olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bizim Kürt kardeşlerimiz ile bir sorunumuz yok. Türkiye'de iki Kürt kökenli isim cumhurbaşkanı oldu, senin 80 vekilin Meclis'te, benim 8 bakanım Kürt kökenli Türkiye'de her Türk ne hakka sahipse Kürt kardeşlerimiz de o hakka sahiptir. Bunların istedikleri belli, PKK'nın doğuda kendisini destekleyen Kürtçülere özerlik istediklerini, ay yıldızlı bayrağımızın yanında bir bayrak olacakmış, İstiklal Marşımızın yanına bir marş koyacaklarmış, orada bir vatan oluşturacaklarmış; vallahi de yaptırmayız. Daha henüz son sözümüzü söylemedik."

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan ise Demirci ilçesinde partilerinin birinci çıktığını belirterek, ilçedeki birlik ve beraberliğin sürmesi temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu.