AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan iftar

AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan iftar
AK Parti Manisa Milletvekili Özdağ'dan iftar
- Özdağ: - "Çözüm süreci şu demek değildir, askerin ve polisin silahını bıraktığı fakat PKK'lıların sokaklarda keleşlerle gezdiği bir Türkiye değildir"

MANİSA (AA) -   AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Çözüm süreci şu demek değildir, askerin ve polisin silahını bıraktığı fakat PKK 'lıların sokaklarda keleşlerle gezdiği bir Türkiye değildir" dedi. 

Şehzadeler ilçesinde, Cumhuriyet Meydanında iftar veren Özdağ, Manisalılara 7 Haziran'daki genel seçimde AK Parti'ye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Her partiye saygı duyduklarını kaydeden Özdağ, "Ancak silahtan medet umanları, köy korucularına dönüp 'o silahları size çevirmesini biliriz' diyen sözde milletvekillerini de biliriz" dedi.

Güneydoğu'daki yapılan seçimlerin sağlıklı olduğuna inanmadıklarını ifade eden Özdağ, şöyle konuştu:

"Biz çözüm sürecine 'evet' diyoruz. Artık kan akmasın, çocuklar dağa çıkmasın, polis ölmesin. Ama çözüm süreci şu demek değildir, askerin ve polisin silahını bıraktığı fakat PKK'lıların sokaklarda keleşlerle gezdiği bir Türkiye değildir. Çözüm süreci silahların susması, akan kanın durmasıdır. Kürtler bizim kardeşimizdir. Ne kadar özgürlük varsa, Kürtçe konuşulmasından eğitimine kadar bütün özgürlükleri AB müktesebatına ve Recep Tayyip Erdoğan 'ın dik duruşuna ve özgürlüklere sevdalı tavrına borçludur."