AK Parti Manisa'da 6 milletvekili hedefi

AK Parti Manisa'da 6 milletvekili hedefi
AK Parti Manisa'da 6 milletvekili hedefi
- İl Başkanı Gürcan: "Milletvekili sayısının düşmesi AK Parti'ye yarar"

MANİSA (AA) - AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, Manisa'dan 6 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini belirterek "Milletvekili sayısının düşmesi AK Parti 'ye yarar" dedi.

Gürcan, düzenlediği basın toplantısında milletvekilliği aday adaylık başvuru sayısının 50'yi geçtiğini, bunun 60'ı geçmesini beklediğini, geçmişteki başvuruların üzerinde rakamlara ulaşacaklarını söyledi.

Manisa'da kontenjan aday olup olmayacağına yönelik bir soru üzerine Gürcan, "Bu dönemde bir kadın aday seçilebilecek yerden konulur diye düşünüyorum. Benim elimde kontenjan kullanılıp kullanılmayacağı ile ilgili hiçbir bilgi mevcut değil. Daha önce yerel seçimlerde Manisalı olmayan insanların listelere konulmadığını hatırlıyorum. Tahmin ediyorum ki 2015'te de böyle olacak" dedi.

AK Parti olarak Manisa'dan 6 milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini anlatan Gürcan, "Milletvekili sayısının düşmesi AK Parti'ye yarar. Biz zaten şu an itibari ile 2011'deki seçimlerde aldığımız oyları nüfus artışına göre artırsak 6 milletvekili çıkartıyoruz. Bu genel seçimlerdir, yerel seçimlerle kesinlikle karıştırılmaması lazımdır. Bizim sadece 2011'de aldığımız  oyun üzerine nüfus artışı oranında bir katkı vermemiz 6 milletvekili çıkarmamıza yetecektir" diye konuştu.