AK Parti Manisa'da milletvekili adaylarını tanıttı

AK Parti Manisa'da milletvekili adaylarını tanıttı
AK Parti Manisa'da milletvekili adaylarını tanıttı
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: - "(Dağlıca'da şehit olan Uzman Çavuş Tolga Artuğ'un naaşı) Güya o kardeşimizin naaşı ellerindeymiş. Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüm. Şu an 3 kişi yola çıktılar buraya geliyorlar. O kardeşimizin naaşı sağlamdı, ailesine onu gösterecekler, eğer tatmin olmazlarsa DNA testi de yapacağız"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında 16 arkadaşıyla şehit olan Uzman Çavuş Tolga Artuğ'un naaşı konusunda Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüğünü söyleyerek, "Şu an 3 kişi yola çıktılar buraya geliyorlar. O kardeşimizin naaşı sağlamdı, ailesine onu gösterecekler, eğer tatmin olmazlarsa DNA testi de yapacağız" dedi.

Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa İl Teşkilatı tarafından Kültür Merkezi Lale Salonu'nda yapılan 26. Dönem milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. 

Özdağ, toplantıdaki konuşmasında, Hürriyet Gazetesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında "Artık muhtar bile olamaz" diye başlık attığını ifade ederek, "Menderes'ten, Demirel'den, Özal'dan daha fazla başbakanlık yapan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığına aday oldu. Sizlerin oyları ile ilk defa bir kişi köşke, saraya gitti. Recep Tayyip Erdoğan bir tersane işçisinin, bir tütün işçisinin, Almanya'daki bir işçinin çocuğu. Hani 'muhtar olamaz diyorlardı' ya o Hürriyet'e inat, o Aydın Doğanlara inat, o millet dedi ki, bizim üstümüzde bir tane güç var, o da Allah. O Allah bize yeter, o ne güzel bir vekil der" diye konuştu.

- Koalisyon arayışı

7 Haziran seçimlerinde partisinin tek başına iktidar olamadığını kaydeden Selçuk Özdağ, koalisyon yapmak istediklerini, CHP 'ye kısa vadeli bir reform hükümeti teklifinde bulunduklarını vurguladı. 

AK Parti ve CHP'nin dokusunun farklı olduğunu dile getiren Özdağ, şöyle devam etti:

"Onlar bizim barajlarımıza karşı çıkıyorlar. HES'lerimizi, Yeşil Yolumuzu, nükleer santrallerimizi, nikel madenlerimizi, kömürlerimizi istemiyorlar. Türkiye'nin kalkınması noktasında bütün yapmış olduğumuz hamleleri mahkemeye götürüyorlar. CHP'yi kısmen anlıyoruz, MHP 'ye ne oluyor? Üçü beraber oldular, bizim karşımıza çıktılar. O zaman CHP ile koalisyon kurmak mümkün değil, kısa vadeli hükümet kurmayı kabul etmediler. MHP'ye gittik. Ama Devlet Bahçeli'yi aşamadık." 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasal sınırlara çekilmesini" istediğini hatırlatan Selçuk Özdağ, "Devlet Bahçeli günde 3 paket sigara içen bir adam, Ecevit'in karşısında sigara içmiyordu. Ecevit'in karşısında ayak ayak üstüne atmıyordu. Devlet Bahçeli, Ecevit'e gösterdiğin saygıyı Ahmet Davutoğlu'na niye göstermiyorsun? Neyi eksik Davutoğlu'nun? Sen Ahmet Necdet Sezer'e gösterdiğin saygıyı Recep Tayyip Erdoğan'a niye saygı göstermiyorsun" şeklinde konuştu.

-  "Terör örgütü PKK'ya destek veren yargılanır"

Terör eylemlerine de değinen Selçuk Özdağ, amaçlarının kimsenin ölmemesi olduğunu söyledi.

Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanları sorguluyor, orada mahkeme kuruyor, orada haraç alıyor. Orada safe (güvenli) alan ilan edecekmiş. 100 adam imza atmış oyumuz HDP'ye diye. Aydınlar ayrılmış, aydın gümrük memuru gibidir, iyiyi, doğruyu, güzeli alır, yanlışı, çirkini, hataları dışarıda bırakır. Türkiye'de bu aydın dediğimiz insanlar ise kötüyü alayım, hainliği alayım, ondan sonra konuşayım. Ben söyledim, 'kim PKK'ya destek verirse yargılanır' dedim. Hemen Hürriyet Gazetesi manşete taşıdı. 'HDP'ye oy verenler yargılanır' dediler. Yok canım kime oy verirseniz verin demişim ben onlara. Ama 'kim PKK'ya yardım ediyorsa, kim silahlı örgütlere destek veriyorsa Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hukuk sistemi yakasına yapışır' demişim. O bölgede diyorum ki yerel halklara özerklik, yerel halklara özerklik filan istemiyorlar. O bölgede halklar var. Sadece Türkler yok ki. PKK Türklere özerklik filan istemiyor. PKK kendisiyle beraber olanlara özerklik istiyor. Marksistlere, Leninistlere özerklik istiyor" diye konuştu.

PKK'nın bölgede Marksist, Leninist devlet kurmak istediğini söyleyen Özdağ, Karayılan'ın söylemlerine ilişkin, "Karayılan 'Kürdistan süreci başlamıştır' diyor. Onlara sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde tarih boyunca hiçbir zaman Kürdistan siyasi manada kurulmamıştır. İspat etsinler ben milletvekilliğinden istifa ederim. Ama coğrafi anlamda kullandı Türkiye" şeklinde konuştu.

- Şehidimize DNA testi yapılabilir

O bölgedeki Kürt çocukların kandırılarak dağlara çıkarıldığını ifade eden Özdağ, şunları kaydetti:

"Karayılan, Cemil Bayık gibi adamlar, bunlar uşak. Hain kelimesi bile az gelir bunlara. Dün de bir açıklama yapmış, Cumhuriyet Gazetesi de atlamış hemen buna. Turgutlulu Tolga Artuğ kardeşimiz şehit edildi. Karayılan'ın demecinde o bölgede 16'dan fazla asker ölmüş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti saklıyormuş. Manisalılar evladınız asker olsa, bir ay haber alamasanız sokağa çıkmaz mısınız, benim oğlum nerede diye sormaz mısınız? Sorarsınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşları haşa ahmak mı? Güya o kardeşimizin naaşı ellerindeymiş. Ben hemen Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüm. Şu an 3 kişi yola çıktılar buraya geliyorlar. O kardeşimizin naaşı sağlamdı, onu gösterecekler, eğer tatmin olmazlarsa DNA testi de yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti asla yalan söylemez." 

Özdağ'ın ardından, aday tanıtım toplantısında diğer 8 milletvekili adayı kendilerini tanıtan birer konuşma yaptı. 

- Başbakan Davutoğlu 8 Ekim'de Manisa'ya gelecek

AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan ise 4 Ekim 2015'te seçim beyannamesinin açıklanacağını bildirerek, halkın geleceğine ışık tutacak, vizyon oluşturacak seçim beyannamesi ile milletin karşısına çıkacaklarını, 8 Ekim'de Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Manisa'ya geleceğini söyledi.