AK Parti'nin Manisa mitingi

AK Parti'nin Manisa mitingi
AK Parti'nin Manisa mitingi
- Başbakan Yardımcısı Arınç: - "İnşallah 8 Haziran'dan itibaren yine Manisamızın, AK Parti'nin, davamızın hizmetinde olacağız. Hiçbir zaman birbirimizden kopmayacağız"

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "İnşallah 8 Haziran'dan itibaren yine Manisamızın, AK Parti'nin, davamızın hizmetinde olacağız. Hiçbir zaman birbirimizden kopmayacağız" dedi.

Arınç, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen AK Parti Mitingi'nde yaptığı konuşmada, 15 gün sonra sandığa gidileceğini belirterek, AK Parti'nin dördüncü dönem iktidarını Allah'tan dilediklerini ve ümit ettiklerini, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 8 Haziran'da yeni hükümetini güçlü biçimde kuracağını söyledi.

Manisa'da gözünü açtığını, 55 yılını Manisalılarla geçirdiğini, her köyde, mahallede güzel hatıraları bulunduğunu aktaran Arınç, bunları gençler bilmese bile anne ve babalarının, dedelerinin bileceğini ifade etti.

Arınç, hayatının en güzel günlerini, en tatlı hatıralarını Manisalılarla yaşadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Dünyada kardeş olduğumuz gibi inşallah öbür alemde de birlikte olmayı dileriz. Bugünkü coşkunuzdan anlıyorum ki siz her zaman AK Parti'ye destek verdiniz. 2002'de 15 aylık partiyken tek başımıza iktidara getirdiniz. Bugünkü miting gibi 2002 seçimlerinden önce binlerce Manisalı bir araya gelmişti. 10 milletvekilinin 6'sını kazandırdınız, 2007'de 10 milletvekilinden 5'ini, 2011de 10 milletvekilinin yarısını biz aldık, yarısını diğer iki, üç parti aldı. Herkesin gönlü ferahtır, Manisalılar yapılan hizmetlere, kardeşliğe, sevgiye ilgiye aynen karşılık verecektir." 

Manisa'nın kendilerini hiç yanıltmadığını, kendilerinin de verdikleri tüm sözleri tuttuklarını anlatan Arınç, "Üzerinden geçtiğiniz yollar bizim eserimiz, hastaneler bizim eserimiz, her bölgeye baktığınızda hangi baraj, hangi gölet varsa bizim eserimizdir. Hiçbir ilçeyi ihmal etmedik, en güzel okulları, en çok dersliği biz yaptık. Gençlik ve spor adına ne varsa biz yaptık. Sağınıza bakın AK Parti, solunuza bakın AK Parti, önünüze bakın AK Parti, arkanıza bakın AK Parti var" diye konuştu.

Arınç, 1976 yılında 25 yaşındayken Milli Selamet Partisi İl Başkanı olarak işe başladığını, darbe gördüklerini, yasaklandıklarını, Refah Partisi'nde görev aldığını, milletvekili olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Hamdolsun 3 dönem AK Parti'de milletvekili oldum. Beni milletvekili yaptın Manisa, meclis başkanı, başbakan yardımcısı yaptın Manisa, sana çok teşekkür ediyorum. Allah'a hamdolsun hayatımın en büyük şerefini yaşattın Manisa. Sana çok teşekkür ediyorum. Muhalefette bulunduk, çok zordu işimiz. Hiç bir iş yaptıramıyorduk, kıytırık koalisyon hükümetleri her biri bir tarafa çekiyorlardı. Merkez köylerin içme suyunu bile yapamamıştık. Köylerin yolları yoktu. Şehir de bundan farksızdı. Hamdolsun ki milletin çilesi 2002'de bitti ve aziz milletin kabul olmuş duası tahakkuk etti, AK Parti tek başına iktidara geldi. Tek başına, iş başına dedik. 'Bizi tek başına getirin, akşam karar verelim, sabah yapalım' diye söz vermiştik. Hamdolsun aktif siyasi hayatımıza veda noktasında olduğumuz günde gözümü kapattım. Rabbime şükür ediyorum, Manisa'ya ne yapıldıysa, yüzyılda yapılamayanı 12 yılda yaptık."

Arınç, hatalarının da olabileceğini belirterek, "Biz de insanız. Ama hatamız, kusurumuzla beraber milletimizi sevdik, elinden tuttuk, sabahlara kadar onunla birlikte olduk, hizmet ürettik. Belediye seçimlerinde destek verdiniz, referandumlarda, cumhurbaşkanlığı seçiminde destek verdiniz. Bizi hiç yalnız bırakmadınız. Bugün yeni bir zafer müjdesi veriyorsunuz. 7 Haziran akşamı en büyük zafer müjdesini Manisa'dan alacağız" dedi.

Seçimler bittiğinde aktif siyasete ara vermiş olacağını kaydeden Arınç, bunun güzel, bir partinin verebileceği en demokratik karar olduğuna değindi. 

Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da çok değerli milletvekilleri olacağını vurgulayarak, "Ama biz Manisa'yı hiçbir zaman terk etmeyeceğiz, sırtımızı dönmeyeceğiz. Manisa benim vatanım. Kırtık Mezarlığı'nda annem, babam, evladım var. Burada büyüdük, çocuklarımız burada oldu, torunlarımıza burada kavuştuk. İnşallah 8 Haziran'dan itibaren yine Manisamızın, AK Parti'nin, davamızın hizmetinde olacağız. Hiçbir zaman birbirimizden kopmayacağız. Ben sizi hiç unutmayacağım, siz de beni hiç unutmayın Manisalılar" ifadelerini kullandı. 

Arınç, konuşması sırasında zaman zaman duygulandı.