Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Carlos:

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Carlos:
Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Carlos:
- "Fenerbahçe maçı bizim için şampiyonluk maçı gibi olacak"

MANİSA (AA) - Spor Toto Süper Lig 'de pazartesi günü Fenerbahçe ile karşılaşacak Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Roberto Carlos, "Fenerbahçe maçı bizim için şampiyonluk maçı gibi olacak" dedi.

Fenerbahçe maçı hazırlıklarına tesislerinde yaptığı antrenmanla başlayan Akhisar Belediyespor'un teknik direktörü Carlos, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe maçı bizim için şampiyonluk maçı gibi olacak" dedi.

Takımı hafta boyunca bu şekilde motive edeceğini bildiren Carlos, şöyle konuştu:

"Sahaya çıktığımızda da her futbolcunun sahada kendisinin en iyisini vermesini istiyorum, bunun hazırlıklarını yapıyoruz. Pazartesi günü Fenerbahçe ile çok önemli bir maçımız var. Takımı en iyi şekilde hazırlayacağız, takımdaki motivasyon son aldığımız galibiyetten sonra iyi, bu motivasyonu hafta boyunca devam ettireceğiz. Fenerbahçe maçına çıktığımızda da en iyisini yapacağız. Bizim için önemli olan, takım Fenerbahçe maçına tam motive olmuş ve güçlü bir şekilde hazır olması. Takımı beraberlik için hazırlamıyorum. Bütün maçlara galibiyet için çıkıyoruz. Fenerbahçe takım kadrosu ile bizim takım kadrosu da yetenekli ve tecrübeli futbolculardan oluşan takım. Fenerbahçe'yi ben izlediğim kadarıyla şu an üst sıralarda olması, onların çok daha iyi olması anlamına gelmiyor. Bizde de kaliteli futbolcular var, yenebilecek durumdayız."

Carlos, takıma yeni katılan oyuncuların kısa sürede uyum sağladığını belirterek, "Eskiden gelen psikolojik bir kazanamama baskısını Kayseri Erciyes maçında aldığımız galibiyetle bu da etkisini bitirdi artık. Takımda istek oldu, en iyi şekilde hazırlanacağız, yüksek motivasyon, yüksek konsantrasyon ve en iyi şekilde çalışmalara devam edeceğiz" diye konuştu.

Gekas'la ilgili bir soru üzerine Carlos, "Gol vakti geldiğinde olacaktır. Olduğu zaman da 2, 3, 4 artık ne kadar olursa. Yani onun üzerine ekstra baskı yapmak ya da konuşmak gereksiz" dedi.

Carlos, futbolcularının gereksiz kart görmemeleri için uyarıda bulunacağını belirterek, "Cezalı Merter Yüce'nin yerine orta sahada Fenerbahçe'nin hızlı futbolcularına dayanabilecek oyuncumuzu bu hafta içinde hazırlayacağız. Merter'in pozisyonunda olan futbolcu hem hızlı olacak, hem de rakip takımın orta saha gücünü kesme gücünde olması gerekiyor" dedi.

Oğuz Dağlaroğlu'nun takımdan ayrı çalıştığı Akhisar Belediyespor'da Zokora'nın sakatlığının devam ettiği, hafif sakatlıklıkları bulunan Sertan Vardar ile Koray Arslan'ın durumlarının hafta içinde netleşeceği bildirildi.