Akhisar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı

Akhisar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı
Akhisar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başladı
- Ege temsilcisi, sezonun ilk antrenmanını yaptı - Teknik direktör Arslan: - "Mevcut kadromuzdan 8 oyuncu ile yollarımızı ayırdığımız için en az onlar kadar kaliteli transferler yapıp, sezona güzel bir şekilde başlamak istiyoruz"

MANİSA (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Akhisar Belediyespor, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Ege temsilcisi, sezonun ilk antrenmanını Yılmaz Atabarut Tesisleri'nde 17 futbolcuyla gerçekleştirdi. Akhisar Belediyespor'un ilk çalışmasına, eşi hamile olan Bruno ile izni devam eden Douglao katılmadı.

Akhisar Belediyespor, tesislerindeki çalışmalarının ardından 7 Temmuz'da Erzurum'a giderek hazırlıklarını sürdürecek. Yeşil-siyahlılar, Erzurum'da 10 günlük kamp yapacak.

 

- Arslan: "Sezona güzel bir şekilde başlamak istiyoruz"

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, mevcut kadrodan 8 oyuncuyla yollarını ayırdıklarını belirterek, "En az onlar kadar kaliteli transferler yapıp, sezona güzel bir şekilde başlamak istiyoruz" dedi.

Arslan, antrenman sırasında yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarına devam ettiklerini, Avusturya kampı öncesi transferleri bitirmek istediklerini kaydetti.

Cihat Arslan, asıl kampın Erzurum'da olacağını ve kuvvet yüklemesi çalışmalarını burada yapmayı planladıklarını vurguladı. 

Takıma 8 veya 9 oyuncunun dahil olacağını kaydeden Arslan, "Akhisar Belediyespor'un kalitesinin farkındayız. Şimdi isim vermeyeceğim ancak çok kaliteli futbolcularla görüşmelerimiz sürüyor. Bu hafta içinde birkaç kişinin netleşeceğini tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Arslan, Galatasaray 'a transfer olacağı iddiaları bulunan Güray Vural'ın takımla çalışacağını belirterek, "Güray ile konuştuğumda bana böyle bir transferin şu an için söz konusu olmadığını söyledi. Tabii ki profesyonel futbolda her an her şey olabilir. Bu işe karar verecek olan yönetim ve futbolculardır" değerlendirmesinde bulundu. 

Akhisar Belediyespor kalecisi Oğuz Dağlaroğlu ise zorlu bir sezonun kendilerini beklediğini ve en iyi şekilde hazırlanıp sezona başlamak istediklerini söyledi.

Takımda kalıp kalmayacağının sorulması üzerine Oğuz Dağlaroğlu, " Resmi olarak hiçbir teklif almadım ve görüşme yapmadım. Sadece Önder Özen ile bir sohbet sırasında lafı geçmişti. Ancak o da Kasımpaşa'dan ayrılınca öyle lafta kaldı. Kendi adıma, burada mutlu olduğumu söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

Ahmet Cebe ise takımın başarılı olması için her türlü özveride bulunacaklarını ifade etti.