Alparslan Türkeş'in vefatının 19. yılı

Alparslan Türkeş'in vefatının 19. yılı
Alparslan Türkeş'in vefatının 19. yılı
- MHP'nin kurucusu Türkeş, vefatının 19. yıl dönümünde Manisa ve ilçelerinde çeşitli etkinliklerle anıldı

MANİSA (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu Alparslan Türkeş, vefatının 19. yıl dönümünde Manisa ve ilçelerinde çeşitli etkinliklerle anıldı.

Manisa'daki Manolya Meydanı'nda MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen anma töreninde, merhum Alparslan Türkeş için dualar okundu.

Okunan duaların ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler tarafından Manolya Meydanı'nda vatandaşlara pilav dağıtıldı.

Pilav dağıtımına mehter takımı da marşlarıyla eşlik etti.

- Akhisar

MHP Akhisar İlçe Teşkilatı önünde gün boyu lokma döktüren partililer, Alparslan Türkeş'i dualarla andı.

MHP İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, "Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 80 yıllık hayatını ülkesi ve milletinin bekasına adamış bir dava adamıdır. O büyük dava ve devlet adamının aramızdan ayrılışının 19. yılında bizlere bırakmış olduğu emanetlerin anlam ve önemini, bu vesileyle bir kez daha idrak ediyoruz" ifadelerini kullandı.

- Turgutlu

Turgutlu Orta Park Saat Kulesi önünde yapılan törende, Türkeş'in fotoğraflarından oluşan sergi açıldı, Kur'an-ı Kerim okundu ve pilav dağıtıldı.

MHP İlçe Başkanı Ahmet Köktopçu, "Gönüllere işleyen bir Türk-İslam savaşçısıydı" diye tanımladığı Türkeş'in davasının, her daim takipçisi olacaklarını ifade etti.