Alperen Ocaklarından askerlik dilekçesi

Alperen Ocaklarından askerlik dilekçesi
Alperen Ocaklarından askerlik dilekçesi
MANİSA (AA) - Alperen Ocakları Eğitim Kültür Derneği Manisa Şubesi Başkanı Taner Ercan Çetinkaya, "Askerlik şubesine, tekrardan askere alınmamız...

MANİSA (AA) - Alperen Ocakları Eğitim Kültür Derneği Manisa Şubesi Başkanı Taner Ercan Çetinkaya, "Askerlik şubesine, tekrardan askere alınmamız doğrultusunda dilekçemizi sunacağız" dedi.

Çetinkaya, cuma namazının ardından Manisa Askerlik Şubesi önünde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte gazetecilere açıklamada bulundu.

Son günlerde yaşanan terör olaylarına yönelik tepki vermek amacıyla birkaç devlet kurumunu ziyaret ettiklerini ve askere alınmak için dilekçe vereceklerini belirten Çetinkaya, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun inandığı davada, çıktığı yolda yürümeye ant içtiklerini, canlarından vazgeçmeye hazır olduklarını kaydetti.

" Bugün ülkemizin geldiği son noktada biz Alperenler olarak devletimizin yanında sivil inisiyatif olarak saf tutmaya geldik ve dilekçelerimizi vereceğiz" diyen Çetinkaya, kendisinin doğu kökenli Kars Sarıkamış doğumlu olduğuna dikkati çekti.

Çetinkaya, 21 yaşına kadar o coğrafyanın ekmeğini yediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bugün PKK terör örgütü beni temsil etmiyor. Benim doğudaki Müslüman Kürt milletimi de temsil etmiyor. Bugün PKK terör örgütü temsil ettiği kesim 1915 Ermeni dedelerinin intikamını bizlerden alıyorlar. Biz Kürtler olarak bunları lanetliyoruz. Ben bu yolda Muhsin Yazıcıoğlu'nun çizgisinde gittiğim için kendimle her zaman gurur duydum. Ailemle her zaman gurur duydum. Terör örgütü PKK'yı, DAEŞ'i, IŞİD'i, DHKP-C'yi bunlar gibi vatana, vatan askerine, polisine kurşun sıkanları lanetliyoruz. Askerlik şubesine tekrardan askere alınmamız doğrultusunda dilekçemizi sunacağız."

Çetinkaya ve beraberindeki Alperen Ocakları üyeleri, basın açıklamasının ardından dilekçelerini askerlik şubesine teslim etti.