Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Anadolu Ajansı'nın (AA) 95'inci kuruluş yıl dönümü...

MANİSA (AA) - Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Anadolu Ajansı'nın (AA) 95'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Kanyılmaz, mesajında Anadolu Ajansı'nın 95 yıldır Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ve ilkeli ve doğru haber anlayışıyla hizmet ettiğini kaydetti.

AA'nın Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatlarıyla 6 Nisan 1920'de kurulduğunu hatırlatan Kanyılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çok güç şartlar altında kurulan ve kurulduğu günden beri kamuoyunu aydınlatma görevini başarılı bir şekilde yürüten Anadolu Ajansı, her zaman kendini yenilemeyi bilmiş, nitelikli habercilik anlayışından hiçbir zaman ödün vermemiştir. İlkeli, tarafsız, sorumlu, güvenilir habercilik anlayışı içinde uzun yıllardır görevini yürüten Anadolu Ajansı, yayıncılık anlayışıyla milletimizin güvenini ve saygısını kazanarak, basınımızın temel taşı olmuştur. Ülkemizin her noktasında görev yapan, Anadolu Ajansı'nın değerli personelleri, göstermiş olduğu çalışmalarla her zaman övgüye değerdir. Bu duygu ve düşüncelerle AA'nın kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutluyor ve tüm çalışanlarına başarılar diliyorum."

- Saruhanlı Belediye Başkanı

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'da, AA'nın kuruluş yıldönümünü kutladığını bildirdi.

AA'nın Türkiye'nin sesi, soluğu ve dünyaya açılan penceresi olduğunu belirten Yaralı, mesajında şunları kaydetti:

"Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifiyle kurulan Anadolu Ajansı'nın 95. yılını kutluyorum. AA doğru tarafsız ve hızlı habercilik anlayışıyla devletimizin dış ülkelerdeki imajını ve saygınlığını da en iyi şekilde temsil etmeyi başarmıştır. Anadolu Ajansı, dünya çapında yayın yapan gazete ve televizyonlarda da yer alan haberleriyle uluslararası saygın ve güvenilir bir kurum haline gelmiştir. AA'yı gelecek yıllarda dünyanın en büyük ilk üç haber ajansı arasında görmeyi arzu ediyoruz. Çünkü hem AA hem de Türkiye bunu hak ediyor" ifadelerine yer verdi.