Atık malzemelerden hediyelik eşya üretiyorlar

Atık malzemelerden hediyelik eşya üretiyorlar
Atık malzemelerden hediyelik eşya üretiyorlar
MANİSA (AA) - Demirci ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan hediyelik eşya kursuna katılan kursiyerler, atık gazeteleri ve ipleri...

MANİSA (AA) - Demirci ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan hediyelik eşya kursuna katılan kursiyerler, atık gazeteleri ve ipleri kullanarak hediyelik eşya üretiyorlar.

Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan hediyelik eşya kursuna katılan 33 kadın kursiyer, usta öğreticilerin yardımı ile atık gazete sayfaları, kumaş ve iplerden peçetelik, vazo, ekmek sepeti, kalemlik ve mücevher kutuları gibi dekor eşyalar üretiyor.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Evren, gazetecilere yaptığı açıklamada kursiyerlerin 4 aylık eğitim sonunda yaptıkları ürünleri pazarlayabilecek konuma ulaşacaklarını belirtti.

Kursiyerlere eski eşya ve malzemeleri değerlendirip güzel şeyler yapılabileceklerini öğrettiklerini anlatan usta öğretici Mine Can, şu bilgileri verdi:

"Eski gazeteleri küçük rulolar haline getirip yapıştırıyoruz. Yapıştırılan ruloları sararak vazo, mücevher kutusu, kalemlik, resimlik gibi birçok eşya yapabiliyoruz. Bu ürünleri sprey boya ile renklendiriyoruz. Daha sonra yaptığımız vernikleme sayesinde ürünler sudan etkilenmiyor."