Baraj gölünde 2 dev yayın balığı yakalandı

Baraj gölünde 2 dev yayın balığı yakalandı
Baraj gölünde 2 dev yayın balığı yakalandı
- Manisa'nın Salihli ilçesinde bulunan Demirköprü Hidroelektrik Barajı gölünde boyları 2 metreyi bulan, biri 110, diğeri 90 kilogram ağırlığında 2 yayın balığı yakalandı

MANİSA (AA) - Salihli ilçesindeki Demirköprü Hidroelektrik Barajı gölünde, boyları 2 metreyi bulan, biri 110, diğeri 90 kilogram ağırlığındaki 2  yayın  balığı yakalandı.

Dün akşam ava çıkan Şaban Acar ile Bilgin Doğan'ın ağlarına, aynı anda 2 dev yayın balığı takıldı. İki arkadaş, ağ ile tutulmaları çok zor olan balıkları uzun süren uğraşlar sonunda kontrol altına alarak yakalamayı başardı.

Balıkçılar, yakaladıkları balıkları ilçedeki balıkçı dükkanında kilosu 18 liradan satışa sundu.

İşyeri sahibi İbrahim Hemitli, daha önce de büyük yayın balığı yakaladıklarını ancak ilk kez bu büyüklükte 2 yayın balığının aynı anda yakalandığını belirtti.

Haziran ayının girmesiyle tatlı sularda av sezonunun açıldığını belirten Hemitli, "Demirköprü baraj gölünde yakalanan bu balıklar büyük olasılıkla eş. Avcılar, beraber gezerken yakalamışlar. Yayın balığı etçil olduğu için çabuk büyüyen ve gelişen bir balık türüdür. Ancak bu büyüklükte balık yakalamak çok zordur. Balıkların burada bütün halde satılması pek mümkün değil, büyük şehirlerdeki lüks lokantalara satılacak" diye konuştu.

Dev yayın balıklarını görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

 


  ETİKETLER:

  Avcılar

  ,

  Akşam

  ,

  Yayın

  ,

  İşyeri

  ,

  Lüks

  ,

  manisa