Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "Bu istikrarlı hükümetin devamı çok önemlidir. Macera, millet hayatında olmaz"

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, istikrarın önemine dikkati çekerek, "Bu istikrarlı hükümetin devamı çok önemlidir. Macera, millet hayatında olmaz" dedi.

Arınç, Büyük Sümbüller Mahallesi'nde düzenlenen hayır yemeğinin ardından mahalle sakinlerine hitap etti.

Arınç, 5 yıldır bu hayra elinden geldiğince katılmaya çalıştığını, etkinlikte Kur'an-ı Kerim, mevlit ve dua okunduğunu, millet ve memleket için güzel dua edildiğini söyledi.

Babasının köyündeki hayra katılarak, ecdadını, akrabalarını, geçmişini rahmetle andığını, yakınlarını gördüğü için mutlu olduğunu dile getiren Arınç, Yuntdağı'ndaki mahallelerin çok güzelleştiğini, bütün imkanların köylere girdiğini, yeni yollar yapıldığını, ulaşımın kolaylaştığını, köylerin yaşanır hale geldiğini ifade etti.

Arınç, 15 yıl öncesine bakıp bugünü görenlerin aradaki değişimin ne kadar güçlü olduğunun farkına vardığını kaydederek, 13 yıldır bakanlık ve milletvekilliği yaptığı  AK Parti hükümetlerine teşekkür etti. 

Geçmişte köylerde içme suyu ve yol bulunmadığını, yaşamın çok zor olduğuna dikkati çeken Arınç, "Herkes, bir şekilde kapağı başka yere atıp hayatını yaşamaya çalışıyordu. Şimdi mahsullerimiz, sulama imkanlarımız, göletlerimiz var. Fidan desteğinden tutunuz, her türlü desteği halkımıza sunan hükümetimiz var. Köylerimiz güzelleşti. Artık Büyükşehirin mahallesi oldu. Büyükşehir Kanunu'nu çıkaran biziz, Manisa'yı büyükşehir yapan da hükümetimizdir" şeklinde konuştu.

- "Oy dilencisi değiliz"

Kendisinin de bu köyün evladı, merhum İbrahim Çavuş'un oğlu, dedesinin de Molla Ahmet olduğunu ifade eden Arınç, nesillerinden şeref ve gurur duyduklarını, kökenlerinin burası olduğunu vurguladı.

Arınç, şöyle konuştu:

"Önümüzde seçim var. Bu seçimden de en hayırlı sonucu alacağımıza inanıyoruz. Milletimiz hizmet edeni takdir eder. Milletimiz kendisine kol, el uzatanı, arkasını sıvazlayanı, sofrasına ortak olanı, derdini paylaşanı hiçbir zaman unutmaz. Hamdolsun, 40-50 yıldan bu yana Manisa'da siyaset yapmış bir arkadaşınız olarak, her zaman insanımıza yardıma çalıştım, gayret ettim. Yaptıklarımız, yapamadıklarımız var. Eğer hükümetimiz istikrarlı ve güçlü olmasaydı, bu hizmetlerin hiçbirini yapamazdık. KÖYDES Projesi'yle bütün köylerimize Manisa'nın içme suyunu getirdik. Yol, asfalt yaptık. Yeni üniversiteler, fakülteler, göletler açtık, hastaneler yaptık.

Bir insanın ihtiyacı ne ise onu en güzel şekilde yerine getirebilecek güzellikleri yaptık, Allah'a hamdediyoruz. Hükümetimizin başarılı olduğuna inanıyoruz. Bu, bizim değil, sizin kanaatiniz."

Milletin 2011 seçimlerinde hükümete yüzde 50 oy desteği verdiğini anımsatan Arınç, hükümetin 12 yıllık başbakanını ilk turda cumhurbaşkanı seçtiğini söyledi.

Arınç, AK Parti'ye güvenin devam ettiğini düşündüğünü belirterek, şunları dile getirdi:

"Oy dilencisi değiliz. Bu güzellikler daha da artsın, Yuntdağı'nın,  Türkiye 'nin bütün köyleri, mezraları gibi şehirlerdeki imkanların tamamının insanların huzurlu yaşaması için emrinde olduğu Türkiye, rahatlıkla hastaneye gidelim, ilacımızı alalım, tedavimiz olsun, çocuklarımız en iyi okullarda okusun, en iyi öğretmenlerde yetişsin, tarımsal sulama en güzel şekilde, mahsulümüz bereketli, verimli ve karşılığını alalım, geleceğimiz garanti olsun, çocuklarımız bulsun istiyorsak, bu istikrarlı hükümetin devamı çok önemlidir. Macera, millet hayatında olmaz."

- "İstikrar bozulmasın istiyoruz"

Arınç, mikrofonun arızalanması üzerine seyyar mikrofonla konuşmasını sürdürdü.

Memlekette huzurun, birlik ve beraberliğin, kardeşçe yaşamanın, gelişmenin, büyümenin devamını istediklerini vurgulayan Arınç, "İstikrar bozulmasın istiyoruz. Türkiye, kargaşa ortamına düşmesin, terör yeniden ayağa kalkmasın, canımızı yakmasın istiyoruz. Bunun için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah hakkımıza hayırlısını nasip etsin" değerlendirmesinde bulundu.