Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Manisa'da

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Manisa'da
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Manisa'da
- Arınç: - "Manisa'nın bir evladı olarak nerede olursam olayım, hangi görevde bulunursam bulunayım hep Manisalı olarak kalmaya devam edeceğim" - "Türkiye güçlü olsun ki nerede bir ah eden varsa Türkiye onun yardımına koşabilsin"

MANİSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Manisa'nın bir evladı olarak nerede olursam olayım hangi görevde bulunursam bulunayım hep Manisalı olarak kalmaya devam edeceğim" dedi.

AK Parti Manisa İl Başkanlığının iftar programına katıldıktan sonra teravih namazını Hatuniye Camisi'nde kılan Arınç, namazın ardından cami avlusunda vatandaşlara limonata dağıttı. 

Arınç, daha sonra Şehzadeler Belediyesinin Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği etkinliğine katıldı.  Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Arınç, Manisa'daki 9 milletvekilinin hep beraber Manisa için çalışacağını belirtti. Arınç, "Ben de Manisa'nın bir evladı olarak nerede olursam olayım, hangi görevde bulunursam bulunayım hep Manisalı olarak kalmaya devam edeceğim" dedi.

Etkinlik alanında çay içerek vatandaşlarla sohbet eden Arınç'a şehzadeler tatlısı ikram edildi. 

- Sahur programı

Daha sonra AK Parti Şehzadeler İlçe Teşkilatının Alaybey Mahallesi Seyfettinbey Caddesi'ndeki sahur programına katılan Arınç, burada yaptığı konuşmada, kentteki önemli hizmetlerin AK Parti döneminde gerçekleştirildiğini söyledi. 

Arınç, "Refah Partisi ile birlikte çok şükür beni 4 dönem milletvekili yaptınız. Meclis başkanı, başbakan yardımcısı yaptınız. Birbirimize olan sorumluluğumuzu her zaman yerine getirmeye çalıştık. Bütün önemli hizmetler AK Parti döneminde yaşandı" diye konuştu.  

Türkiye 'nin güçlü olması gerektiğini vurgulayan Arınç, 78 milyon kişinin huzur içinde yaşamasını, sadece Türkiye'de değil tüm Müslüman ülkelerde zulümlerin, haksızlıkların ve gözyaşlarının bir an evvel bitmesini istediklerini vurguladı. 

Arınç, "Onlar da bayram yapsınlar. İnsanlar ölmesin, gözyaşı dökmesin, acılar yaşamasın. Türkiye güçlü olsun ki onlara el uzatabilsin. Türkiye güçlü olsun ki nerede bir 'ah' eden varsa Türkiye onun yardımına koşabilsin. Türkiye onlar gibi zulmün yaşandığı bir ülke olmamışsa bunda sizin çok büyük payınız var. Siz Türkiye'yi sağlam tutuyorsunuz. Burası bir huzur adası gibi, çölde bir vaha gibi dünyada örnek gösterilen bir ülke oluyor" değerlendirmesinde bulundu.

Huzur ve istikrarın devamı için herkesin el ele vermesi gerektiğini belirten Arınç, şunları kaydetti:

"Suriye, Irak, Yemen ve Bangladeş'e baktığımızda acılar, işkenceler oluyor. Hamdolsun ki Türkiyemiz sadece onlara yardım eden, kendi içerisinde de birliğini sevgisini ve kardeşliğini devam ettiren bir ülkedir. Bizi oralara benzetmek isteyenlere Rabbim fırsat vermesin. Bizi de o ülkeler gibi kan deryasına götürmek isteyenlere Allah fırsat vermesin. Biz de uyanık olalım ve bu gerçekleri bilelim. Ve ülkemizdeki huzurun, istikrarın devamı için el ele verelim, Hak'ta birleşelim."