Bayramlara mezarlık bahçesinde giriyorlar

Bayramlara mezarlık bahçesinde giriyorlar
Bayramlara mezarlık bahçesinde giriyorlar
- Manisa'da bayramda ek gelir elde edebilmek için 30 yıldır mezarlık girişinde çiçek satışı yapan aile, yakınlarıyla mezarlıkta bayramlaşabiliyor

MANİSA (AA) - Manisa'da bayramlarda ek gelir elde etmek için  mezarlık girişinde çiçek satışı yapan çift, akraba ve yakınlarıyla mezarlıkta bayramlaşabiliyor.

Şehzadeler ilçesinde yaşayan ve gündelik işçilik yapan Perihan (47) ve İlhan Karabulut (50) çifti, arife günü Kırtık Mezarlığı girişinde çadır kurarak mezarlık ziyaretine gelenler için çiçek satışına başladı.  

 AA muhabirine açıklama yapan Perihan Karabulut, 47 yıllık yaşamının 30 yılında bayramların tamamını mezarlık girişinde geçirdiğini söyledi.

Evde bayram yapmanın ne demek olduğunu unuttuğunu dile getiren Karabulut, bayramlarda çiçek satışının bütçeleri için çok önemli olduğunu, bu nedenle hiç bayram tatili yapamadıklarını ifade etti.

Karabulut, şöyle konuştu:

"Bayramı evimizde geçiremiyoruz. Biz de isteriz bayramı evde geçirmeyi ve kurban kesmeyi ama çalışmak zorunda olduğumuz için bu işi yapıyoruz. Yakınlarımızla, komşularımızla mezarlık ziyaretinde karşılaşabilirsek ancak öyle bayramlaşabiliyoruz. Başka bir meslek kolunu bilmediğimiz için bu işi yapıyoruz. Otuz yıldır bütün bayramları kabristanda geçiriyoruz. Çileli bir hayatımız var ama başka işimiz yok." 

Önceki yıllara göre satışlarının az olduğunu söyleyen Karabulut, günü yaklaşık 50 liralık kazançla kapatabildiklerini sözlerine ekledi.