Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
İZMİR (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Manisa, Aydın, Denizli ve Uşak'ta tören düzenlendi. Manisa...

İZMİR (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Manisa, Aydın, Denizli ve Uşak'ta tören düzenlendi. 

Manisa Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde gerçekleştirilen törene Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Manisa Milletvekilleri, askeri ve sivil erkan ile siyasi parti temsilcileri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın mesajı okundu. 

Valilik, Tugay Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait çelenkler Atatürk Anıtı'na bırakıldı.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından Vali Bektaş makamında tebrikleri kabul etti.

- Aydın

Aydın'da valilik önündeki tören, Atatürk Anıtı'na Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Garnizon Komutanı Jandarma Tuğgenaral Murat Kırkaya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun çelenk bırakmasıyla başladı.

Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı okunmasının ardından makamına geçen Aydın Valisi Erol Ayyıldız burada tebrikleri kabul etti.

Daha sonra İstasyon Meydanı'nda devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın gönderdiği mesaj okundu. Vali Ayyıldız, Garnizon Komutanı Kırkaya ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Aydınlıların bayramını kutladı.

Tören, askeri birlikler ile Mehteran Takımı'nın geçişiyle sona erdi.

- Denizli

Denizli'deki tören, valilik önündeki Atatürk Anıtı'na Vali Şükrü Kocatepe, 11. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kamil Özhan Özbakır ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın çelenk koymasıyla başladı.

Vali Kocatepe'nin makamında tebrikleri kabulünün ardından, Kocatepe, Özbakır ve Zolan, Gazi Bulvarı'ndaki resmi geçitte Denizlileri selamladı.

Mehter takımının geçişinden sonra askeri birlik ve araçların geçişi ile düzenlenen resmi tören sona erdi.

- Uşak

Uşak'taki kutlamalar Vali Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Yusuf Yalçın, Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı.

Vali Seddar Yavuz'un makamında tebrikleri kabulünün ardından kent merkezinde resmi tören yapıldı.

Tören, Vali Yavuz'un Uşaklıların bayramını kutlamasının ardından yapılan geçit töreni sona erdi.