CBÜ 22. Bahar Şenlikleri

CBÜ 22. Bahar Şenlikleri
CBÜ 22. Bahar Şenlikleri
- Manisa CBÜ'de Bilim ve Bahar Şenlikleri, Muradiye Yerleşkesi'nde düzenlenen sergi açılışı ile başladı - Bahar şenlikleri kapsamında 30 bin raptiye ile oluşturulması ve Guinness Rekorlar Kitabı'na aday olması hedeflenen "Hafsa Sultan portresi"nin ilk raptiyesi Rektör Çelebi tarafından çakıldı

MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) 22.  Bilim ve Bahar Şenlikleri, Muradiye Yerleşkesinde açılışı yapılan sergiyle başladı.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, yaptığı konuşmada şenlik kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleneceğini bildirdi. 

"Üniversiteler arası Temel Bilimler, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimler Kategorileri Proje Yarışması", "Üniversiteler arası Mini Sumo ve Çizgi İzleyen Kategorilerinde Robot Yarışması", "Üniversiteler arası Genç Girişimciler Proje Yarışması"nın da bu etkinlikler arasında bulunduğunu kaydeden Çelebi, amaçlarının üniversitelerdeki potansiyeli ortaya çıkarmak, projeleri gerçekleştirme ve finansal destek bulmalarını sağlamak olduğunu belirtti. 

Rektör Çelebi, "Şenlik kapsamındaki önemli bir etkinlik de CBÜ Optimum Kulübü tarafından hazırlanan Birlik Projesi. Proje ile Hafsa Sultan'ın 30 bin raptiyeden oluşan dev bir portresi yapılacak. Tanesi 1 liradan satışa sunulacak olan raptiyelerden hem portre oluşturulacak hem de elde edilen gelir ile CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Onkoloji Servisi'nde yatan çocukların hayali gerçekleştirilecek. Öğrencilerimiz aynı zamanda 30 bin raptiyeden oluşan portreyle Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi amaçlıyor" diye konuştu. 

Konuşmanın ardından Çelebi, "Hafsa Sultan portresi"ne ilk raptiyeyi de çaktı.


  ETİKETLER:

  robot

  ,

  Proje

  ,

  Bilim

  ,

  sosyal

  ,

  genç

  ,

  Birlik

  ,

  manisa

  ,

  portre