CBÜ ile Türk Kızılayı arasında kan bağış protokolü

CBÜ ile Türk Kızılayı arasında kan bağış protokolü
CBÜ ile Türk Kızılayı arasında kan bağış protokolü
MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi arasında gönüllü kan bağışı protokolü imzalandı.Türk...

MANİSA (AA) - Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi arasında gönüllü kan bağışı protokolü imzalandı.

Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, yapılan protokolün,  modern ülkelerde olduğu gibi bilinçli, eğitilmiş, gönüllü, kazanılmış kan bağışçıları edinmek amacıyla yapıldığını belirtti.

Üniversite olarak bu tür ortak çalışmalara her zaman açık olduklarını ifade eden CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi ise yaptıkları başarılı çalışmalar nedeniyle Türk Kızılayı Ege Bölgesi Kan Merkezi ile Manisa Kan Bağışı Merkezi'ne teşekkür etti.

Protokol çerçevesinde üniversitede öğrenim gören yaklaşık 43 bin öğrenciye yönelik, kan bağışçısı kazanım faaliyetleri düzenlenecek. Üniversite öğrenimine yeni başlayan hazırlık veya 1. sınıf öğrencilerine "Güvenli Kan Temini Programı" hakkında bilinçlendirme eğitimleri verilerek ve düzenli kan bağışçısı olmaları sağlanacak.