Celal Bayar Üniversitesine 423 yabancı öğrenci

Celal Bayar Üniversitesine 423 yabancı öğrenci
Celal Bayar Üniversitesine 423 yabancı öğrenci
- Rektör Prof. Dr. Çelebi: - "Aralarında Almanya, ABD, İngiltere, Rusya'nın da bulunduğu 34 ülkeden 423 yabancı öğrenci, üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazandı"

MANİSA (AA) - Celal Bayar Üniversitesine (CBÜ) bu yıl 34 ülkeden 423 yabancı öğrencinin kayıt yaptırmaya hak kazandığı bildirildi.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl ilk kez Manisa ve Azerbaycan Bakü'de aynı anda Yabancı Uyruklu Öğrenci Seçimi Sınavı gerçekleştirildiğini, öğrencilerin üniversitelerine girebilmek için yarıştığını belirtti.

Aralarında Almanya , ABD , İngiltere ve Rusya'nın da bulunduğu 34 ülkeden 423 yabancı öğrencinin CBÜ'ye kayıt yaptırmaya hak kazandığını kaydeden Çelebi, şu ifadeleri kullandı:

"Amacımız üniversitemizin uluslararasılaşma hedeflerine ulaşması ve Manisa'nın bu alanda bir çekim merkezi haline gelmesidir. Yabancı uyruklu öğrencilerimizin rahat ve huzurlu ortamda eğitim -öğretim görmeleri, Manisamız ve üniversitemize en kısa zamanda alışmaları için tüm gücümüzle çalışacağız."

Çelebi, yabancı öğrenci sayısını gelecek dönemlerde artırmayı hedeflediklerini bildirdi.